Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka

Knihy

Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka

Hodnocení: 1x
  • 4

Jiří Brdečka - Tereza Brdečková, Jan Šulc . Kniha Jiří Brdečka představuje slovem a obrazem život a mnohostranné dílo jednoho z nejvýraznějších tvůrců českého filmu 20. století Jiřího Brdečky (1917–1982). Po obsáhlém úvodním autorově životopisu, doprovozeném množstvím unikátních fotografií a dokumentů, se čtenáři ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
Jiří Brdečka
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka koupíte i tady

Specifikace Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 990 Kč

Kniha Jiří Brdečka představuje slovem a obrazem život a mnohostranné dílo jednoho z nejvýraznějších tvůrců českého filmu 20. století Jiřího Brdečky (1917–1982). ... a dál?

Produkt Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka

Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka - parametry

Název produktu: Tereza Brdečková, Jan Šulc: Jiří Brdečka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 990 Kč
Maximální cena: 1 490 Kč
Ušetríte až: 500 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jiří Brdečka - Tereza Brdečková, Jan Šulc . Kniha Jiří Brdečka představuje slovem a obrazem život a mnohostranné dílo jednoho z nejvýraznějších tvůrců českého filmu 20. století Jiřího Brdečky (1917–1982). Po obsáhlém úvodním autorově životopisu, doprovozeném množstvím unikátních fotografií a dokumentů, se čtenáři mohou v jednotlivých tematických kapitolách seznámit s Brdečkovým dětstvím a mládím, jeho kresleným humorem, poválečnými filmovými kritikami, tvorbou ilustrátorskou a kreslířskou, s jeho pestrou literární prací (románem Limonádový Joe, knihou Kolty bez pozlátka, povídkami, scénáři, písňovými texty, humornou básní i memoáry). Samostatná pozornost je věnována Brdečkovu zájmu o tematiku divokého západu a jeho přátelství s mnoha vynikajícími českými kulturními osobnostmi (Jiří Trnka, Jan Werich, Zdeněk Jirotka, Jan Lukas, Zdenek Seydl, Adolf Hoffmeister, Vratislav Blažek, Myrtil Frída, Ota Janeček, Jiří Mucha ad.). Monografie je však především zaměřena na Brdečkovu scenáristickou tvorbu pro český hraný film a zvláště na jeho filmy animované, které mu přinesly mezinárodní proslulost a zařadily ho mezi nejvýznamnější poválečné tvůrce animovaného filmu v měřítku světovém. Kniha, obsahující stovky fotografií, kreseb, reprodukcí a faksimilií, je monografií určenou ke čtení i prohlížení, živou kronikou pozoruhodného lidského života naplněného obdivuhodnou tvůrčí prací. Je mimořádně cenným svědectvím o jedné z velmi důležitých kapitol české kultury od druhé poloviny třicátých let do začátku osmdesátých let 20. století. Koncepce: Tereza Brdečková, Jan Šulc Texty: Giannalberto Bendazzi, Tereza Brdečková, Miloš Fikejz, Adam Hoffmeister, Jiří Kubíček, Jan Šulc, Milena Vojtková Grafická úprava: Pavel Růt Jiří Brdečka - Tereza Brdečková, Jan Šulc od nakladatelství Arbor vitae v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Tahy 2013 - Zorán Ardamica; Dominik Melichar; Pavel Novotný; Petr Poslední; Michal Téra. Dvojčíslo 11–120 časopisu Tahy je rámcově zaměřeno na problematiku

literárních generací. V bloku studií čtenáři naleznou články:

Dominik Melichar: Generace a diskurs. Poznámky k analýze mocenských

vztahů v pojetí literární generace, především generace buřičů Petr

Poslední: Generační různořeč. Česká a polská poezie v S ešitech pro

mladou literaturu Zorán Ardamica: Pseudonym a umelecký preklad

Michal Téra: Elita a ideologie. Tři generace sovětských historiků v

pěti portrétech Pavel Novotný: K cyklu Tramvestie Publikace: Tahy 2013 - Zorán Ardamica; Dominik Melichar; Pavel Novotný; Petr Poslední; Michal Téra.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.