Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Tanya Valková: Arabská žena

Próza - beletrie

Tanya Valková: Arabská žena

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Arabská žena
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tanya Valková: Arabská žena koupíte i tady

Specifikace Tanya Valková: Arabská žena

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 279 Kč

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manž ... a dál?

Produkt Tanya Valková: Arabská žena

Tanya Valková: Arabská žena - parametry

Název produktu: Tanya Valková: Arabská žena
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 279 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví… Ukázka z textu „Ty se sem nehodíš, Blondi,“ oznámí mi Ahmed. Nikdy mi tak neříkal.

„Jak jako nehodím?“ skutečně se rozčílím. „Navázala jsem přece skvělý vztah s tvými sestrami, dokonce i Chadídža mě přijala.“

„Možná se mýlím,“ uzná nepřesvědčivě.

Ještě že jsme sem přijeli jenom na návštěvu. Kdybychom zůstali déle, byl by to definitivní konec našeho manželství. Ahmed si konečně poprvé od příjezdu vzpomene, že je muž, a po tom chladném rozhovoru si mě k sobě nečekaně přitáhne. Cítím jeho vzrušení, připravenost a zahrne mě blažené teplo touhy.

„Ach, Blondi, Blondi,“ šeptá mi do ucha. V takových situacích je pokaždé citlivý a něžný, teď mě však chytí pod krkem jako kočku nebo štěně a převrátí mě na břicho. Ta poloha se mi nelíbí. Snažím se z ní vysvobodit, ale přimáčknutá k posteli nemám nejmenší šanci se pohnout. Vnikne do mě ostře a bez jakékoli předehry. Trvá to tak krátce, že ani nestačím protestovat. Nevím, co se děje. Můj milovaný muž mě jednoduše ošukal. Po krátké chvíli mě odstrčí, vstane a jakoby nic odejde na záchod.

Ležím sama, svinutá do klubíčka, šokovaná a v hlavě mám prázdno. Nejsem schopná se pohnout.

„Ty prostopášnice!“ vrátí se z koupelny a křičí. „Budeš tu tak celý den ležet s odhaleným holým zadkem?!“ Hodí na mě deku, která mě celou přikryje i s hlavou. Třísknou dveře. Když se osmnáctiletá Polka Dorota na oslavě narozenin náhodou seznámí s mladým Arabem Ahmedem, je jím úplně okouzlená. Láska na první pohled je však již od samého začátku podrobována mnoha těžkým zkouškám a ústrkům. Dorota otěhotní a obává se, že ji Ahmed kvůli tomu opustí, ale ten naopak radostně trvá na uzavření sňatku. Samo manželství ale příliš vydařené není, byť Dorota Ahmeda stále miluje, a jeho vzrůstající násilné sklony přičítá tomu, že v Polsku nedokáže najít uplatnění. S vidinou nového začátku se mladí manželé rozhodnou odjet do Lybie začít lepší život. Ahmed se však okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině a Dorotu s malou dcerou Marií nechává samotnou jen se svou matkou a sestrami, které je všemožnými způsoby týrají. Vyděšená Dorota zjišťuje, že kdyby utekla, ztratí svou malou dceru, a do toho všeho podruhé otěhotní. Když se v zoufalství přesto o útěk pokusí, je svou rodinou chycena a prodána do faktického otroctví…


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.