Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Štěpán Pellar: Hrdí orli ve smrtelném obklíčení

Knihy naučná literatura

Štěpán Pellar: Hrdí orli ve smrtelném obklíčení

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha se zabývá vývojem stereotypního vnímání Židů v polské společnosti v 19. a 20. století: od původního rolnického obrazu Žida v předindustriální společnosti přes ztělesnění veškerých negativ, která měšťansko-šlechtické společnosti přinesl moderní věk zejména v ruském záboru Polska, až po moderní prototyp ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Hrdí orli ve smrtelném ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Štěpán Pellar: Hrdí orli ve smrtelném obklíčení

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 314 Kč

Kniha se zabývá vývojem stereotypního vnímání Židů v polské společnosti v 19. a 20. století: od původního rolnického obrazu Žida v předindustriální společnosti přes ztělesnění veškerých negativ, která ... a dál?

Produkt Štěpán Pellar: Hrdí orli ve smrtelném obklíčení

Štěpán Pellar: Hrdí orli ve smrtelném obklíčení - parametry

Název produktu: Štěpán Pellar: Hrdí orli ve smrtelném obklíčení
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 314 Kč
Maximální cena: 434 Kč
Ušetríte až: 120 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha se zabývá vývojem stereotypního vnímání Židů v polské společnosti v 19. a 20. století: od původního rolnického obrazu Žida v předindustriální společnosti přes ztělesnění veškerých negativ, která měšťansko-šlechtické společnosti přinesl moderní věk zejména v ruském záboru Polska, až po moderní prototyp Žida-komunisty a proruského kolaboranta. Část knihy je věnována i analýze násilí páchaného na Židech v Polsku od roku 1881 do roku 1946 (pogromy ve Varšavě 1881, Lvově 1918, podíl Poláků na "konečném řešení", pogrom v Kielcích v roce 1946 atd.). V závěru knihy autor popisuje období po druhé světové válce, kdy navzdory komunistické ideologii v různých kampaních zazněly antisemitské argumenty staré desítky a stovky let. Práce tak ukazuje na houževnatost a trvanlivost antisemitských stereotypů, které mohou v konečném důsledku vést až k násilí. Autor : Štěpán Pellar, Druh sortimentu : Kniha, Hrdí orli ve smrtelném obklíčení, Jazyk : Čeština, Počet stran : 250 Autor knihy Štěpán Pellar, Vydavatelstvo Dokořán, , Polské stereotypizované vidění moderního světa Kniha,2009


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.