Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil

Knihy

Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil

Hodnocení: 1x
  • 4

V našem prvním ročníku kadetky bylo asi deset Čechů, dva Poláci, dva Chorvati, jeden Ital, který o sobě tvrdil, že je Rakušan - jeho otec byl soudním radou v Terstu, a asi třicet Maďarů. Ostatní byli Němci. V našich řadách jsme měli jednoho hraběte (Schweinitz), jednoho barona a několik titulů von. Ze strany ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Svět, ve kterém jsem žil
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil koupíte i tady

Specifikace Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 156 Kč

V našem prvním ročníku kadetky bylo asi deset Čechů, dva Poláci, dva Chorvati, jeden Ital, který o sobě tvrdil, že je Rakušan – jeho otec byl soudním radou v Terstu, a asi třicet Maďarů. Ostatní byli ... a dál?

Produkt Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil

Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil - parametry

Název produktu: Stanislav Sousedík: Svět, ve kterém jsem žil
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 156 Kč
Maximální cena: 256 Kč
Ušetríte až: 100 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V našem prvním ročníku kadetky bylo asi deset Čechů, dva Poláci, dva Chorvati, jeden Ital, který o sobě tvrdil, že je Rakušan - jeho otec byl soudním radou v Terstu, a asi třicet Maďarů. Ostatní byli Němci. V našich řadách jsme měli jednoho hraběte (Schweinitz), jednoho barona a několik titulů von. Ze strany důstojníků byla vůči všem dodržovaná naprostá objektivita, méně tomu tak již bylo v našich vlastních řadách. V prvním ročníku dávali zvláště Vídeňáci nám Čechům leckdy pociťovat nějakou jízlivou poznámkou svoji státní nadřazenost. Někdy padla i velmi příkrá nadávka, jako např. "Du mit Povideln gesalbter böhmischer Wenzel", což je tolik jako "povidly pomazaný český Vendo". Kdybychom si na podobné invektivy stěžovali, mělo by to pro nadávajícího kruté následky, ale k srdečnosti prostředí by to nepřispělo, a proto se podobné příhody vyrovnávaly zprvu pěstmi, a později, když jsme trochu pokročili v šermu, šavlemi. Ale takových případů s postupem času ubývalo, neboť jsme se stále víc a víc

stmelovali v jeden pevný, kamarádstvím prosycený kolektiv. Pouta kamarádství byla tak pevná, že jsme si před vymustrováním slibovali - a politická situace v roce 1917 nečinila podobné úvahy nijak fantastickými -, že kdybychom se někdy v budoucnosti setkali jako velitelé dvou proti sobě stojících front, tak dříve než bychom si začali ubližovat, setkali bychom se osobně a pokusili se o rozumnou dohodu. Zde byla idea kamarádství postavena nad ideu monarchie i národnosti. A ani jsme netušili, jak jsme se této možnosti přibližovali. Svět, ve kterém jsem žil - Stanislav Sousedík od authora Stanislav Sousedík a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Svět, ve kterém jsem žil - Sousedík Stanislav Svět, ve kterém jsem žil Autor, rakousko-uherský a později československý důstojník, líčí v prvním díle svých memoárů část svých bohatých životních vzpomínek. Vrací se nejprve do dětství, které prožil v české rodině usilující o hospodářský a společenský vzestup, zpočátku ve východní části staré monarchie a později v Plzni. Dále popisuje svá studia na dělostřelecké kadetní škole v Traiskirchenu a pohnuté zážitky z první světové války, v níž se zúčastnil bojů zčásti na ruské, hlavně však na italské frontě. Nyní zveřejněná část jeho vzpomínek přibližuje čtenáři poměry v československé armádě v prvních patnácti letech její existence a nově se ustavující životní způsob slovenské a české, zejména pražské, společnosti tehdejší doby. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Osobnosti od Triton naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.