Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi

Učebnice/Odborná literatura

Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi

Hodnocení: 1x
  • 4

Diletantismus a umění života - Jan Staněk, Kniha na pomezí literární historie, dějin filosofie a estetiky je pohledem na vývoj ideálů kultivace člověka od renesance po konec devatenáctého století — věnuje se hlavně jejich promýšlení ve Francii, s odbočkami k britským autorům. Především ve francouzské literatuře ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi koupíte i tady

Specifikace Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 146 Kč

Kniha na pomezí literární historie, dějin filozofie a estetiky je pohledem na vývoj ideálů kultivace člověka od renesance po konec 19. století věnuje se hlavně jejich promýšlení v literatuře francouzské, s odbočkami k britským, ale též českým autorům. Diletant se tu stává člověkem vyznačujícím se mimo jiné intelektuální všestranností, kosmopolitním založením a mondénními způsoby. Jedním z hlavních cílů knihy je ukázat, že diletanta tohoto typu je třeba chápat jako součást posloupnosti zmíněných ideálů » ... a dál?

Produkt Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi

Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi - parametry

Název produktu: Staněk Jan: Diletantismus a umění života - Od Montaigne k Bourgetovi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 146 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 93 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Diletantismus a umění života - Jan Staněk, Kniha na pomezí literární historie, dějin filosofie a estetiky je pohledem na vývoj ideálů kultivace člověka od renesance po konec devatenáctého století — věnuje se hlavně jejich promýšlení ve Francii, s odbočkami k britským autorům. Především ve francouzské literatuře devatenáctého století se setkáváme se specifickým pojetím diletantismu: „Diletant“ se tu stává člověkem vyznačujícím se mimo jiné intelektuální všestranností, kosmopolitním založením a mondénními způsoby. Jedním z hlavních cílů knihy je ukázat, že diletanta tohoto typu je třeba chápat jako součást posloupnosti zmíněných ideálů kultivace, totiž jako pokračování linie, již tvoří především typ dokonalého dvořana, potom takzvaný honnete homme, jeho obdoba známá jako gentleman a dále postava nazývaná v osmnáctém století polite philosopher, francouzskými autory pak — opět se zvláštními konotacemi — philosophe. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Esoterika a duchovní svět od HOST naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.