MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Sri Chinmoy: O zlaté labuti

Knihy pro děti a mládež

Sri Chinmoy: O zlaté labuti

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788086581712

Tyto příběhy o dobru, lásce a odpuštění byly napsány ze srdce a pro srdce. Některé z nich vypráví o postavách, které žily v dávné Indii před stovkami a tisíci let, jiné jsou vsazeny do prostředí pohádkového či naopak zcela současného, každý z nich se však mohl stát kdekoli a kdykoli. Ukazují, že síla čistého srdce, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.68592
skladem

Jaké má kniha
O zlaté labuti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Sri Chinmoy: O zlaté labuti

Čerstvá hodnocení Sri Chinmoy: O zlaté labuti

  • 5

Jája92, 27. listopadu 2015

Příjemné čtení. Je to něco co pohladí po duši a člověk se těší, jak každý příběh dopadne. Rozhodně nevšedně napsané báje co mají i trochu moudrosti. Jestli je tohle jen výběr tak se těším na nějaké to pokračování. (Nebo už bylo něco vydané?)


Specifikace Sri Chinmoy: O zlaté labuti

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 180 Kč

Kniha – autor Sri Chinmoy, 144 stran, česky, pevná bez přebalu matná. Tyto příběhy, vybrané z mnoha povídkových knih Sri Chinmoye, hovoří o dobru, o lásce a pravdě, o spontánní víře v člověka a Boha. Ukazují, že síla čistého srdce, soucitu a odpuštění dokáže vítězit nad hněvem, závistí i chamtivostí, a pomáhají nám objevovat klíč k životu v harmonii a štěstí. Jsou doplněny ilustracemi, a přestože byly původně určeny dětem, svou osvěžující bezprostředností osloví stejně snadno i dospělé čtenáře. ... a dál?

Produkt Sri Chinmoy: O zlaté labuti

Sri Chinmoy: O zlaté labuti - parametry

Název produktu: Sri Chinmoy: O zlaté labuti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 180 Kč
Maximální cena: 205 Kč
Ušetríte až: 25 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tyto příběhy o dobru, lásce a odpuštění byly napsány ze srdce a pro srdce. Některé z nich vypráví o postavách, které žily v dávné Indii před stovkami a tisíci let, jiné jsou vsazeny do prostředí pohádkového či naopak zcela současného, každý z nich se však mohl stát kdekoli a kdykoli. Ukazují, že síla čistého srdce, soucitu a odpuštění dokázala odpradávna vítězit nad hněvem, závistí i chamtivostí – a že to dokáže stejně tak i dnes. O zamindarově chrámu � � �Žil jednou jeden poctivý, prostý muž. Pro jeho poctivost ho měl každý rád. Jednoho dne byl jeho dům vyloupen. Byl z toho velmi, velmi smutný. Ale protože byl tak poctivý, jeho přátelé mu dali peníze, oblečení a všechno, co by jen mohl potřebovat. Byli k němu tak laskaví, že měl brzy mnohem víc, než o co původně přišel. Jeden jeho velmi bohatý přítel mu však začal nesmírně závidět. Řekl si: „Také povím lidem, že mi vyloupili dům.“ Té noci vynesl z domu všechen svůj majetek, vykopal jámu a zahrabal do ní všechny cennosti, peníze a drahé věci.

Pak začal křičet, že jeho dům vykradli. Ale protože byl tak bohatý, lidé mu nevěnovali žádnou pozornost. Na rozdíl od prvního muže to nebyl dobrý člověk. Nikdo mu proto žádné peníze nedal. On ale pořád křičel a naříkal, jako kdyby přišel o všechno. Nyní ale nevěděl, co má dělat. Všichni lidé ho sledovali. Začal být zoufalý. Jenom čekal na chvíli, kdy bude moci všechny své cennosti zase vykopat. „Jelikož mi přátelé nic nedávají, přinesu si zase všechno zpátky domů,“ říkal si. ���� I stalo se, že jeden zamindar si v té době usmyslel postavit chrám. Řekl: „Udělal jsem v životě mnoho, mnoho špatných věcí. Musím postavit chrám, aby se tam lidé mohli chodit modlit, a já tam budu chodit také.“ Protože si zamindar mohl dělat, co chtěl, dal bohatému muži trochu peněz a řekl: „Kupuji od tebe tento kus půdy.“ Boháč byl v koncích. Co mohl dělat? Zamindar chtěl chrám postavit hned, a tak začal kopat. Zničehonic se objevilo tolik peněz! Peníze, které dal bohatému muži, se s tím nedaly vůbec srovnat. „Podívejte se na to!“

zaradoval se. „Už teď je ke mně Bůh tak laskavý. On ví, že tento chrám je pro něj. Stavím chrám, a proto mě Bůh obdarovává za to, že dělám dobrý skutek.“ Poté si všechny cennosti odnesl. Měl pocit, že je s ním Bůh velmi spokojen, protože pro lidi staví chrám. Zamindar tak získal peníze a boháč, co chtěl lidi ošálit, všechno ztratil. Tak to bývá – když chcete podvádět druhé, můžou nakonec podvést i oni vás. Tyto příběhy, vybrané z mnoha povídkových knih Sri Chinmoye, hovoří o dobru, o lásce a pravdě, o spontánní víře v člověka a Boha. Ukazují, že síla čistého srdce, soucitu a odpuštění dokáže vítězit nad hněvem, závistí i chamtivostí, a pomáhají nám objevovat klíč k životu v harmonii a štěstí. Jsou doplněny ilustracemi, a přestože byly původně určeny dětem, svou osvěžující bezprostředností osloví stejně snadno i dospělé čtenáře.Podtitul: Příběhy nejen pro dětiAutor: Sri ChinmoyEdice: Knížky vnitřní radostiRok vydání­: 2012Vazba: Pevná bez přebalu matnáISB


Recenze Sri Chinmoy: O zlaté labuti

Jája92, 27. listopadu 2015Příjemné čtení. Je to něco co pohladí po duši a člověk se těší, jak každý příběh dopadne. Rozhodně nevšedně napsané báje co mají i trochu moudrosti. Jestli je tohle jen výběr tak se těším na nějaké to pokračování. (Nebo už bylo něco vydané?)
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Sri Chinmoy: O zlaté labuti

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.