Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Simone Weil: Tíže a milost

Knihy

Simone Weil: Tíže a milost

Hodnocení: 1x
  • 4

Láska, Bůh, smysl, život, prázdnota, vůle, ateismus, krása, spravedlnost, smysl života - tento sborník francouzské filosofky, teoložky a odborářky nabízí netradiční vhledy do nejdůležitějších oblastí života. První dílo francouzské filosofky, teoložky a odborářky představuje sborník zdánlivě neuspořádaných úvah, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Tíže a milost
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Simone Weil: Tíže a milost koupíte i tady

Specifikace Simone Weil: Tíže a milost

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 136 Kč

První dílo francouzské filosofky, teoložky a odborářky představuje sborník zdánlivě neuspořádaných úvah, myšlenek a aforismů, které však tvoří promyšlený celek, tematicky rozdělený do 39 oddílů, jejic ... a dál?

Produkt Simone Weil: Tíže a milost

Simone Weil: Tíže a milost - parametry

Název produktu: Simone Weil: Tíže a milost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 136 Kč
Maximální cena: 188 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Láska, Bůh, smysl, život, prázdnota, vůle, ateismus, krása, spravedlnost, smysl života - tento sborník francouzské filosofky, teoložky a odborářky nabízí netradiční vhledy do nejdůležitějších oblastí života. První dílo francouzské filosofky, teoložky a odborářky představuje sborník zdánlivě neuspořádaných úvah, myšlenek a aforismů, které však tvoří promyšlený celek, tematicky rozdělený do 39 oddílů, jejichž základními stavebními kameny jsou zlo, láska, prázdnota, oproštění, vůle, Bůh, ateismus, krása, spravedlnost, smysl života. Formulace se vyznačují přímostí, provázaností, až obsesivní "wittgensteinovskou" metodou, jíž jednotlivá témata zkoumá z různých stran. Vybízejí k meditaci. Ve své intimnosti naznačují specifický vývoj, kterým tato autorka židovského původu prošla (od mládí v buržoazním prostředí po práci v továrně a na statku, od marxismu přes příklon k anarchismu až po výrazný obrat ke křesťanství, ale i k hinduismu a dalším věroukám). Její zásadně nedogmatická, otevřená mysl v tomto díle osciluje kolem zásadní otázky spásy: jak uniknout tomu, co nás táhne dolů? Jak prohlásil filosof Gustave Thibon, jemuž Simone Weilová před odjezdem do Anglie, kde roku 1943 zemřela, předala rukopisné poznámky, z nichž poté připravil k prvnímu vydání (1947) dílo s názvem Tíha a milost tak, jak je známe, nejde v této knize "o filosofii, nýbrž o život". Především pak o úvod do díla velké myslitelky 20. století. Autor: Simone Weilová

Nakladatelství: Kalich

Vazba: Brožovaná

Počet stran: 192


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.