Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek

Knihy

Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek

Hodnocení: 1x
  • 4

Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek - Ralf Dahrendorf. Autor v knize zkoumá, jak se chovali intelektuálové v době totalitních režimů 20. století, vystaveni pokoušení nacismu a komunismu. Tak jako všichni lidé mají i veřejně činní vzdělanci na vybranou – podlehnout svodům a připojit se k mocným, ať už ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek koupíte i tady

Specifikace Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 154 Kč

Autor v knize zkoumá, jak se chovali intelektuálové v době totalitních režimů 20. století, vystaveni pokoušení nacismu a komunismu. Tak jako všichni lidé mají i veřejně činní vzdělanci na vybranou podlehnout svodům a připojit se k mocným, ať už z přesvědčení, nebo z oportunismu a kariérismu, anebo lákavé píšťalce nesvobody odolat. Dahrendorf si pro svou studii zvolil generaci narozenou v letech 19001910 a ptá se, jaké kvality museli tito lidé mít, že dokázali v čase nesvobody odolat. K takovým osobnostem s čistým » ... a dál?

Produkt Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek

Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek - parametry

Název produktu: Ralf Dahrendorf: Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 154 Kč
Maximální cena: 307 Kč
Ušetríte až: 153 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek - Ralf Dahrendorf. Autor v knize zkoumá, jak se chovali intelektuálové v době totalitních režimů 20. století, vystaveni pokoušení nacismu a komunismu. Tak jako všichni lidé mají i veřejně činní vzdělanci na vybranou – podlehnout svodům a připojit se k mocným, ať už z přesvědčení, nebo z oportunismu a kariérismu, anebo lákavé píšťalce nesvobody odolat. Dahrendorf si pro svou studii zvolil generaci narozenou v letech 1900–1910 a ptá se, jaké kvality museli tito lidé mít, že dokázali v čase nesvobody odolat. K takovým osobnostem s čistým štítem patří pro Dahrendorfa ve zkoumané generaci Raymond Aaron, Isaiah Berlin, Karl Popper, Norberto Bobbio, Jan Patočka, Teodor W. Adorno, Hannah Arendtová, Theodor Eschenburg. Tyto osobnosti autor považuje za nezpochybnitelné členy jím stvořené Societas Erasmiana, tedy intelektuálů jdoucích ve šlépějích humanisty Erasma Rotterdamského (1465–1536). V knize najdeme i portréty „kandidátů“ této společnosti, Dolfa Sternbergera, Sebastiana Haffnera, Gola Manna, Marion Dönhoffové a Ernsta Glaesera, ovšem opominutí nejsou ani tzv. „zahraniční členové“, tedy ti, kteří osobně v diktatuře nežili, ale velmi jasně ji dokázali popsat, například George Orwell. A pak jsou podrobeni zkoumání „odmítnutí kandidáti“ – Jean-Paul Sartre, Robert Havemann. Je to zkoumání zasvěcené, poučné a poutavé. Přeložila Jana Zoubková. Pokoušení nesvobody - Intelektuálové v čase zkoušek - Ralf Dahrendorf od nakladatelství v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.