Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Rainer Crummenerl: Piráti

Knihy

Rainer Crummenerl: Piráti

Hodnocení: 1x
  • 4

Dřevěná noha, klapka na oku a papoušek na rameni není to naše představa piráta? Zrodila se za zlatých let pirátství, před více než třemi sty lety. Zprostředkovala nám ji očitá svědectví bývalých pirátů i jejich obětí. Existují však ještě jiné, mnohem méně známé podoby námořních lupičů. Pirátství přece sužovalo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Piráti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Rainer Crummenerl: Piráti koupíte i tady

Specifikace Rainer Crummenerl: Piráti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 129 Kč

Co byla pirátská trasa? Jak se bojovalo proti pirátům? Proč se z námořníků stávali námořní lupiči? Pirátství je stejně staré jako námořní plavba. Staří Řekové označovali slovem peirates ty muže, kteří se vydávali na širé moře, aby loupili na dalekých březích. Ve tvaru piráti pak převzaly toto slovo jazyky všech námořních národů bez ohledu na to, zda piráti šířili strach na mořích jako námořní lupiči, Vikingové, kapeři nebo korzáři. V tomto svazku řady CO-JAK-PROČ nás Rainer Crummenerl a doc. PhDr. Jan Klíma » ... a dál?

Produkt Rainer Crummenerl: Piráti

Rainer Crummenerl: Piráti - parametry

Název produktu: Rainer Crummenerl: Piráti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 60 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dřevěná noha, klapka na oku a papoušek na rameni není to naše představa piráta? Zrodila se za zlatých let pirátství, před více než třemi sty lety. Zprostředkovala nám ji očitá svědectví bývalých pirátů i jejich obětí. Existují však ještě jiné, mnohem méně známé podoby námořních lupičů. Pirátství přece sužovalo lidstvo odpradávna: námořní lupiči tu byli od doby, kdy moře začalo sloužit pro přepravu zboží a kdy se dalo ledacos ukořistit i na pobřeží. Příčiny pirátství je nutno hledat tam, kde mělo kořeny i lupičství suchozemské, totiž v příliš velkém bohatství na jedné straně a v bídě a nespravedlnosti na straně druhé. Nejen to,ale též touha po dobrodružství nebo rychlém zbohatnutí se znovu a znovu postaraly o dorost, který se přidával námořním lupičům. Rozvoji pirátství napomáhaly války i rozkvět obchodu. Toho si všiml již Johann Wolfgang von Goethe, který ve svém Faustu vložil následující slova do úst Mefistových: Co získáš, platí; jak, toť jiná. Vždyť přece každý matróz ví: válčení, obchod, pirátství, to trojice je trojjediná." (překlad Otokar Fischer) Největšího významu nabývali námořní lupiči, když státní moc knížata, králové a vlády z nich sestavovali válečné floty. Z jednoho takového pomocného oddílu vzešli vitaliánští bratří a jejich náčelník Klaus Störtebeker, nejslavnější piráti Německa. Většina námořních lupičů nemá vůbec nic společného s našimi romantickými představami, byli brutální a chtiví majetku, byli to zločinci, jejichž působištěm bylo moře. Přesto mívají piráti často dobrou pověst. Ve filmech a románech jsou s oblibou často předváděni jako hrdinové z řad lidu bojující za svobodu a proti útlaku. Námořní lupiči ještě nevymizeli: dnešní pirátství představuje moderní formu nebezpečné kriminality. Tato kniha řady CO-JAK-PROČ se zabývá dějinami pirátství, dramatickou a rvavou, často také tragickou, ale vždy napínavou historií. Ukázky: - CO JAK PROČ 34 - Piráti, kniha, encyklopedie - ukázka (1,35 MB) - CO JAK PROČ 34 - Piráti, kniha, encyklopedie - ukázka (1,63 MB) Publikace: Piráti - Co,Jak,Proč - svazek 34 - Rainer Crummenerl. Co byla pirátská trasa? Jak se bojovalo proti pirátům? Proč se z

námořníků stávali námořní lupiči?

Pirátství je stejně staré jako námořní plavba. Staří Řekové

označovali slovem peirates ty muže, kteří se vydávali na širé moře,

aby loupili na dalekých březích. Ve tvaru piráti pak převzaly toto

slovo jazyky všech námořních národů bez ohledu na to, zda piráti

šířili strach na mořích jako

námořní lupiči, Vikingové, kapeři nebo korzáři.

V tomto svazku řady CO-JAK-PROČ nás Rainer Crummenerl a doc. PhDr.

Jan Klíma fundovaně a napínavě informují o světě pirátů a

neopomíjejí ani skutečnost, že ještě dnes číhají piráti na našich

mořích. Publikace: Piráti - Co,Jak,Proč - svazek 34 - Rainer Crummenerl. V encyklopediích CO-JAK-PROČ najdeš souvislý text nabitý zajímavými informacemi, takže knihu můžeš číst skoro jako příběh. Určitě se Ti bude líbit velké množství aktuálních fotografií, názorných ilustrací, ale i dobových m


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.