Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Psáno na obrazy hřbitovů

Knihy

Psáno na obrazy hřbitovů

Hodnocení: 1x
  • 4

Psáno na obrazy hřbitovů – Jedna fografie...Tři básně - Petra Růžičková, Vladimír Křivánek, Jan Suk, Jana Štroblová. Unikátní knižní projekt, kombinující fotografické obrazy výtvarnice a básnířky Petry Růžičkové s funerálně-mysteriózní tematikou s básnickými texty, inspirovanými danými fotografiemi, od trojice ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Psáno na obrazy hřbitovů
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Psáno na obrazy hřbitovů koupíte i tady

Specifikace Psáno na obrazy hřbitovů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 256 Kč

Unikátní knižní projekt, kombinující fotografické obrazy výtvarnice a básnířky Petry Růžičkové s funerálně-mysteriózní tematikou s básnickými texty, inspirovanými danými fotografiemi, českých básníků: Jany Štroblové, Vladimíra Křivánka a Jana Suka. ... a dál?

Produkt Psáno na obrazy hřbitovů

Psáno na obrazy hřbitovů - parametry

Název produktu: Psáno na obrazy hřbitovů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 371 Kč
Ušetríte až: 115 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Psáno na obrazy hřbitovů – Jedna fografie...Tři básně - Petra Růžičková, Vladimír Křivánek, Jan Suk, Jana Štroblová. Unikátní knižní projekt, kombinující fotografické obrazy výtvarnice a básnířky Petry Růžičkové s funerálně-mysteriózní tematikou s básnickými texty, inspirovanými danými fotografiemi, od trojice významných českých básníků: Jany Štroblové, autorky třinácti sbírek poezie, prozaičky a překladatelky, Vladimíra Křivánka, básníka a literárního historika, a Jana Suka, básníka a esejisty. Výjimečnost projektu spočívá v tom, že ke každému obrazu vznikly tři básnické variace od výše uvedených autorů, čímž dochází k zajímavé konfrontaci obrazného vidění s literárním pojetím. Navíc jsou v rámci projektu konfrontovány i tři rozličné básnické rukopisy. Výsledkem je neopakovatelná a stmelující symbióza výtvarného a literárního přístupu k uměleckému dílu. Knižní projekt se opírá o ve světě dnes preferovanou filosofii umění, založenou na vzájemné prostupnosti a ovlivnitelnosti jednotlivých žánrů a forem. Z dějin českého i světového umění jsou známy především konfrontace díla jednoho výtvarníka a jednoho s ním souznívajícího literáta. Kniha Psáno na obrazy hřbitovů se koncentruje na „průzkum“ multikulturního prostoru a na dosud málo praktikované střetnutí různých tvůrčích poetik. Projekt se rovněž realizoval jako výstava, která proběhla v roce 2009 v Galerii Břehová. Expozice by měla být putovní a v souvislosti s vydáním publikace se plánuje její přenesení do dalších galerií. Kniha Psáno na obrazy hřbitovů vyšla jako náročný výtvarně-básnický bibliofilský tisk v nákladu 333 ručně číslovaných výtisků. Psáno na obrazy hřbitovů – Jedna fografie...Tři básně - Petra Růžičková, Vladimír Křivánek, Jan Suk, Jana Štroblová od nakladatelství v kategorii Beletrie | Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.