Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Mapy, atlasy a průvodce » Srovnání cen Provence a Azurové pobřeží

Mapy, atlasy a průvodce

Provence a Azurové pobřeží

Hodnocení: 1x
  • 4

Provence a Azurové pobřeží - Turistický průvodce - Walker Neville a kolektiv Průvodce malebnou Provence a úchvatným Azurovým pobřežímProvence a Azurové pobřeží jsou dva sousední regiony francouzského jihovýchodu, které patří k nejbohatším krajům Francie. Celá oblast je až neuvěřitelně malebná. Rozvaliny z dob starých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.67

Jaké má kniha
Provence a Azurové pobř..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Provence a Azurové pobřeží koupíte i tady

Specifikace Provence a Azurové pobřeží

Kategorie Mapy, atlasy a průvodce
Nejnižší cena 352 Kč

Průvodce malebnou Provence a úchvatným Azurovým pobřežímProvence a Azurové pobřeží jsou dva sousední regiony francouzského jihovýchodu, které patří k nejbohatším krajům Francie. Celá oblast je až neuvěřitelně malebná. Rozvaliny z dob starých Římanů, ospalé starosvětské vesnice i důstojná středověká města a kláštery jsou rozeseté mezi levandulovými poli tak půvabně, že cesta po Provence může znamenat skoro nekonečnou sérii fotografování. Podnikáte-li pěší či cyklistickou výpravu z Alp směrem k pobřeží, určitě » ... a dál?

Produkt Provence a Azurové pobřeží

Provence a Azurové pobřeží - parametry

Název produktu: Provence a Azurové pobřeží
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 352 Kč
Maximální cena: 521 Kč
Ušetríte až: 169 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Provence a Azurové pobřeží - Turistický průvodce - Walker Neville a kolektiv Průvodce malebnou Provence a úchvatným Azurovým pobřežímProvence a Azurové pobřeží jsou dva sousední regiony francouzského jihovýchodu, které patří k nejbohatším krajům Francie. Celá oblast je až neuvěřitelně malebná. Rozvaliny z dob starých Římanů, ospalé starosvětské vesnice i důstojná středověká města a kláštery jsou rozeseté mezi levandulovými poli tak půvabně, že cesta po Provence může znamenat skoro nekonečnou sérii fotografování. Podnikáte-li pěší či cyklistickou výpravu z Alp směrem k pobřeží, určitě zažijete kouzelný moment, kdy se po cestě z hor objeví první cypřiše, zaslechnete cikády a vzduchem zavoní levandule a divoký tymián: právě tato neopakovatelná atmosféra inspirovala slavné malíře, jakými byli Cézanne, Van Gogh nebo Picasso, kteří zase na oplátku proslavili Provence.Krajinu lemuje jedna z nejznámějších rekreačních oblastí Středozemního moře, Francouzská riviéra, známá také jako Azurové pobřeží. V kontrastu s klidnou Provence si zde můžete užít rušná pobřežní města, mezi nimi zejména Nice s krásnými plážemi, Cannes známé filmovým festivalem a také Marseille, nejstarší francouzské město s největším přístavem celého Středomoří. Minout byste neměli ani malé Monacké knížectví. Příjemnou tečkou se může stát ochutnávka světoznámých vín a místních kulinářských specialit, ať už jako oběd na rodinném statku, degustace v některé z michelinských restaurací nebo piknik na pláži, sestavený z čerstvých potravin z místních trhů. Nový souhrnný průvodce Provence a Azurové pobřeží obsahuje přehledný úvod a základní informace, kde se zájemci dozví vše podstatné o cestě do obou regionů, cestování po oblasti, ubytování, stravování i místních zvyklostech. Následuje osm místopisných kapitol, postupujících od západních částí k východu: od Marseille, s odbočkou na sever do Avignonu, přes Alpy a národní park Mercantour směrem k Nice a východní části Riviéry. Osmá kapitola se věnuje také Monaku. Závěrečná kapitola souvislostí blíže seznamuje s dějinami, literaturou a frázemi francouzštiny, které můžou turisté využít při cestování. Vše doplňují nádherné fotografie, přehledné mapky a propojené odkazy. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Cestování | Cestujeme po světě | Evropa | Itálie od JOTA naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Publikace: Provence a Azurové pobřeží - Turistický průvodce (bez DVD) - Kate Baillie; Neville Walker; Greg Ward. Průvodce neobsahuje DVD. Provence je rozlehlý a rozmanitý region, jehož kontrastní krajina

zahrnuje venkovská pole a vesnice ve vnitrozemí, nepřístupné horské

oblasti Alp na severu a východě a rychle se rozvíjející Riviéru na

jihu. Hlavním městem Azurového pobřeží je Nice, velmi zajímavá a

pulsující směs italského vlivu, zašlé zlaté éry, lesku a

prvotřídního umění. Na hustě zalesněných alpských úbočích severně

od města jsou posazené nádherné a nenarušené horské vesnice,

zatímco na východě spojuje horská cesta malebná pobřežní městečka:

v

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.