Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Poslední Lucemburk na českém trůně

Knihy

Poslední Lucemburk na českém trůně

Hodnocení: 1x
  • 5

Publikace: Poslední Lucemburk na českém trůně - Králem uprostřed revoluce - František Kavka. První objektivní portrét Zikmunda Lucemburského jako českého krále v české literatuře vychází z autorova dlouhodobého vědeckého výzkumu, jehož výsledky doposud nebyly zveřejněny. Zatímco ostatní práce věnované Zikmundovi se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Poslední Lucemburk na českém trůně

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 120 Kč

Kronika Zikmundovy vlády v českých zemích jako příspěvek k životopisu císaře. Zikmund personifikoval střetnutí katolické Evropy a husitských Čech. On sám jako symbol i ztělesnění moci nemohl tolerovat revoluci, která směřovala proti jejím základním pilířům. Na základě této argumentace studie poněkud koriguje dosud jednoznačně negativní obraz panovníka v historickém povědomí národa. Počet stran: 290, barevné fotografie. Vynikající stav. ... a dál?

Produkt Poslední Lucemburk na českém trůně

Poslední Lucemburk na českém trůně - parametry

Název produktu: Poslední Lucemburk na českém trůně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 120 Kč
Maximální cena: 120 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Publikace: Poslední Lucemburk na českém trůně - Králem uprostřed revoluce - František Kavka. První objektivní portrét Zikmunda Lucemburského jako českého krále v české literatuře vychází z autorova dlouhodobého vědeckého výzkumu, jehož výsledky doposud nebyly zveřejněny. Zatímco ostatní práce věnované Zikmundovi se zabývají panovníkovou osobností v rozsahu jeho celoevropské činnosti či se jeho působení dotýkají jen v rámci dějin husitské revoluce, poprvé se zde Zikmund a jeho politika představují v celé své složitosti a komplexnosti. Dotisk 1. vydání. Publikace: Poslední Lucemburk na českém trůně - Králem uprostřed revoluce - František Kavka. Kronika Zikmundovy vlády v českých zemích jako příspěvek k životopisu císaře.

Zikmund personifikoval střetnutí katolické Evropy a husitských Čech. On sám jako symbol i ztělesnění moci nemohl tolerovat revoluci, která směřovala proti jejím základním pilířům. Na základě této argumentace studie poněkud koriguje dosud jednoznačně negativní obraz panovníka v historickém povědomí národa.

Počet stran: 290, barevné fotografie. Vynikající stav.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.