Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Philippe Contamine: Válka ve středověku

Knihy naučná literatura

Philippe Contamine: Válka ve středověku

Hodnocení: 1x
  • 4

Válka ve středověku : Contamine Philippe Představy o středověku se v mnohém ohledu liší od skutečnosti. Dominují jim hrady, rytíři a nekončící střety. Autor knihy tuto představu nepopírá, zároveň ji však poněkud modifikuje a doplňuje. Detailním způsobem se totiž táže po hloubce rozkolu, který s sebou přinesly různé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Philippe Contamine: Válka ve středověku koupíte i tady

Specifikace Philippe Contamine: Válka ve středověku

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 196 Kč

Představy o středověku se v mnohém ohledu liší od skutečnosti. Dominují jim hrady, rytíři a nekončící střety. Autor knihy tuto představu nepopírá, zároveň ji však poněkud modifikuje a doplňuje. Detail ... a dál?

Produkt Philippe Contamine: Válka ve středověku

Philippe Contamine: Válka ve středověku - parametry

Název produktu: Philippe Contamine: Válka ve středověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Válka ve středověku : Contamine Philippe Představy o středověku se v mnohém ohledu liší od skutečnosti. Dominují jim hrady, rytíři a nekončící střety. Autor knihy tuto představu nepopírá, zároveň ji však poněkud modifikuje a doplňuje. Detailním způsobem se totiž táže po hloubce rozkolu, který s sebou přinesly různé vlny „velkých invazí“, zvažuje sílu a slabosti karolinského vojska, připomíná válečnický kontext, který obklopoval a podmiňoval středověký svět, zkoumá války jako prvek, který posiloval moc státu. Jeho práce přináší syntézu vytvářející nový obraz rytířského středověku, v němž si hlavní pozornost zasluhuje vztah mezi válkou a křesťanstvím, které, kromě toho, že přineslo ideu spravedlivé a svaté války, vytvářelo i předpoklady ke vzniku pacifismu a myšlenky nenásilí.Výběr z obsahuČást 1. Stav znalostí, obecná charakteristika historie středověkého vojenstvíBarbaři (5.-9. století)Feudální období (Počátek 10. století až 1. polovina 12. století)Vrchol středověku (Druhá polovina 12. stol až začátek 14. století)Potulné kompanie, dělostřelectvo, stálé vojsko (začátek 14. až konec 15. století)Část 2. Témata a perspektivyVýzbrojDruhy dělostřelectvaVojenské uměníVálka, moc, společnostK historii odvahyVálka - právní, etické a náboženské aspektyČást 3. Bibliografický přehledZkratkyRejstřík kniha, Válka ve středověku, Každodenní život, Philippe Contamine, ARGO


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.