MENU

Srovnání cen » Sport a fitness » Horolezectví » Horolezecké jištění » Srovnání cen Petzl Shunt

Horolezecké jištění

Petzl Shunt

Hodnocení: 4x
  • 4
EAN: 3342540000322

Pozor na pád! Záložní blokant Petzl Shunt usnadní sebejištění a slaňování. Představuje účinnou mechanickou náhražku samosvorných uzlů. Hodí se pro jeden i dva prameny lana. Snadno se instaluje. Nevyužívá brzdnou vačku ani čelisti. Hladké plochy nikterak nepoškodí oplet. Kompaktní hliníkové tělo dobře odolá poškození a zajistí dlouhou životnost. Ovládání zvládnete i v rukavicích. Hmotnost: 188 gramů. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Doporučujeme Petzl Shunt

Nejlevnější nabídky

Petzl Shunt v kostce

Průměrné hodnocení

4,0
  • 4

Na základě 4 hodnocení

80 % zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Petzl Shunt

  • Na dvojité lano

Specifikace Petzl Shunt

Kategorie Horolezecké jištění
Výrobce Petzl
Nejnižší cena 1 623 Kč

Je mechanickou náhražkou samosvorných uzlů. Umísťuje se pod slaňovací brzdu pro sebejištění a slaňování.

... a dál?

Produkt Petzl Shunt

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranouNovinky z okolí


PETZL Grigri2

PETZL Grigri2

od 2 019 Kč

Petzl Absorbica-Y 80 cm

Petzl Absorbica-Y 80 cm

od 1 369 Kč

Petzl Bongo

Petzl Bongo

od 1 741 Kč

PETZL 8003

PETZL 8003

od 1 486 Kč

Petzl Ascension

Petzl Ascension

od 1 385 Kč

Petzl Bermude

Petzl Bermude

od 2 209 Kč

Petzl Shunt - parametry

Název produktu: Petzl Shunt
Výrobce: Petzl
Minimální cena: 1 623 Kč
Maximální cena: 1 639 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 4 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Petzl SHUNT je záložní blokant pro sebejištění, ve kterém dochází

jednoduchou pákou k účinnému sevření lana. Můžete jej použít jako

mechanickou náhradu samosvorných uzlů, tzv. prusíků. Blokant NEMÁ brzdnou

vačku nebo jiné brzdící čelisti, které při nesprávném použití mohou

poškodit lano. Kompaktní tělo je velice odolné proti poškození a blokant

můžete jednoduše ovládat i v rukavicích. Funguje na jednom i dvou

pramenech lana. Blokant SHUNT je vhodnou alternativou ke šplhacím blokantům,

tzv. jumarům (Petzl ASCENSION aj.). Při slaňování se umísťuje pod slaňovací brzdu a funguje jako sebejištění (v těžším terénu, při dlouhých slaňovacích pasážích nebo pro začátečníky). Jakmile ho uvolníte, vykloní se mimo osu lana a zablokuje se; držíte-li ho, můžete pokračovat ve slaňování. Samostatně jej můžete použít jako sebejištění při sólolezení. Volný pramen (nebo prameny) lana je nutné dole zatížit pro plynulý pohyb blokantu směrem vzhůru s lezcem.

Vhodné pro: práci ve výškách, arboristiku,

slaňování, krátký výstup po laně nebo sebejištění na fixním

laně. Nevýhodou je větší hmotnost blokantu a omezení

používaného průměru lana. Technické parametry: Hmotnost: 188g Materiál: tělo z hliníku, ostatní prvky z nerezové oceli Doporučený průměr lana: na jednoduchém laně 10–11mm, na dvojitém a polovičním laně 8–11mm Certifikace: CE EN 567

, UIAA Vyrobeno ve Francii.

Doplňující informace: Návod k výrobku a k údržbě.

Doporučení k čištění a údržbě výrobků Petzl zde (anglicky). Nebezpečí vyklouznutí lana z blokantu bez horní karabiny je demonstrováno zde (anglicky). Pro použití při sebejištění prostudujte, prosím, tento návod zde (anglicky). Prohlášení o používání pomůcky Petzl SHUNT pro práce s lanovým přístupem zde (stránky dodavatele Petzl česky).

Doporučení: blokant Petzl SHUNT může sloužit také jako zachycovač

pádu v zajišťovacím systému pro pracovní polohování a lanový

přístup, ale jeho použití není vždy bezchybné. Hanibal Sport doporučuje

všem pracovníkům pro tyto účely pořízení pohyblivého zachycovače pádu

Petzl ASAP (více informací o výrobku zde).

Petzl Shunt je záložní blokant k sebejištění, který se používá pod slaňovací brzdou jako záložní systém a nahrazuje často používaný prusíkový uzel. Určeno pro jednoduchá i poloviční lana.


Recenze Petzl Shunt

Honza, 20. listopadu 2012


PRO:   Cena
PROTI:   Na dvojité lano

Využívám denně, celková spokojenost za tuto cenu.
Hodnocení:
  • 4
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Petzl Shunt

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Singing Rock Wizard 55 cm

Singing Rock Wizard 55 cm

Singing Rock Wizard je cepín, který vám bude oporou při klasických horských výstupech. Je dostupný ve třech různých délkách, včetně jednoduchého FIX poutka. Wizard od výrobce Singing Rock je cepín s mírně zakřivenou násadou, čímž zajišťuje více prostoru »

od 1 610 Kč

v 5 obchodech

Ocún FINGER BOARD

Ocún FINGER BOARD

Deska Finger Board pro domácí i venkovní trénink. Tréninková horolezecká deska Finger Board od značky Ocún umožňuje řadu různých úchopů pro různé fáze tréninku i různě pokročilé lezce. Jsou na ní lišty několika velikostí, dva více ukloněné chyty a dvě »

od 1 521 Kč

v 5 obchodech

Singing Rock Rope Bag

Singing Rock Rope Bag

Singing Rock Rope Bag je obal na lano s vyjímatelnou plachtou a polstrovanými ramenními popruhy, díky nimž ho lze nosit jako praktický batoh, který pomáhá udržovat přehled v dalším lezeckém náčiní. Rope Bag od výrobce Singing Rock je lanobatoh s plachtou »

od 506 Kč

v 5 obchodech

Carnitine 100000 Višeň 1000 ml

Carnitine 100000 Višeň 1000 ml

Jako třešnička na dortu tento karnitinový doplněk zastřešuje portfolio řady POWER ACTIVE. Chybělo jen málo k dokonalosti a nyní stojíme tváří v tváří tomuto karnitinovému velikánu. Vyzkoušejte neobvyklý CARNITINE 100 000 jehož vysoká účinnost jde ruku v »

od 414 Kč

v 13 obchodech

Singing Rock Bora GP

Singing Rock Bora GP

HMS karabina s drátovou pojistkou Singing Rock Bora GP / šroubovací pojistka / Keylock / světlost 22 mm / 23 kN / 65 gSinging Rock Bora GP / šroubovacíHMS karabina speciálně navržená tak, aby eliminovala nebezpečné příčné »

od 323 Kč

v 6 obchodech

Petzl Tibloc

Petzl Tibloc

Petzl Tibloc je náhradou všech blokantů a samosvorných uzlů. Díky čistícím štěrbinám na vačce funguje i na zmrzlých a znečištěných lanech. Používá se na jednoduchém dynamickém nebo statickém laně o průměru 8 – 11 mm. Je vyroben z jednoho kusu »

od 751 Kč

ve 4 obchodech

Petzl Karabina OK

Petzl Karabina OK

Lehká hliníková karabina symetrického oválného tvaru, která umožňuje optimální zatížení pomůcek se širokou připojovací plochou, jako jsou např. kladky, výstupové blokanty a nebo kladky s integrovaným blokantem. Snadná »

od 375 Kč

ve 3 obchodech

Petzl Bandi

Petzl Bandi

Pytlík na magnézium BANDI má kulatý tvar s velkým otvorem pro vložení celé ruky. Měkká látka je příjemná a nepůsobí nepříjemně při nošení, nebo když opřete zády proti skalní stěně. Praktický uzavírací systém se šňůrkou a krytem, snadno se otevře pouze »

od 379 Kč

ve 2 obchodech

Singing Rock Safety chain 140 cm

Singing Rock Safety chain 140 cm

Singing Rock SAFETY CHAIN Singing Rock SAFETY CHAIN je innovovaný, patentovaný daisy chain pro vyšší bezpečnost při technickém lezení. Má oko pro připojení k úvazku s přetočením a dvojité přetočení smyčky do karabiny pro zvýšení bezpečnosti. Vhodné pro »

od 342 Kč

ve 2 obchodech

PETZL Sama

PETZL Sama

Je pohodlný jak pro lezecké stěny, tak i pro lezení na skalách. Elastické nožní popruhy se přizpůsobí oblečení a pás je vepředu pružný a zúžený, aby poskytoval velkou volnost pohybu. Čtyři poutka na materiál poskytují dostatek prostoru pro požadované »

od 1 729 Kč

v 1 obchodě

Ocún Climbing WEBEE Lady set

Ocún Climbing WEBEE Lady set

Zvýhodněný dámský lezecký set sedáku Ocún Webee Lady, jistícího kyblíku s karabinou HMS, mg pytlíku, mg kuličky a pásku ma maglajz pytlík.Respektuje ženskou anatomii. Kombinace odolnosti a prodyšnosti s komfortem pohyblivého polstrování.Ocún WeBee Lady - »

od 1 088 Kč

v 1 obchodě

petzl TIKKINA

petzl TIKKINA

Inovace pro rok 2015. Pokud sháníte jednodušší čelovku, se kterou si bez problémů posvítíte při kempování, domácích opravách nebo večerních vycházkách, určitě zvažte cenové dostupnou Tikkinu. Oproti loňskému modelu se zvýšil maximální výkon »

od 519 Kč

v 1 obchodě

Petzl Saka

Petzl Saka

Pytlík na magnézium BANDI má ergonomický tvar pro snadnější přístup. Měkká látka je příjemná a nepůsobí nepříjemně při nošení, nebo když opřete zády proti skalní stěně. Praktický uzavírací systém se šňůrkou a krytem, snadno se otevře pouze jednou »

od 494 Kč

v 1 obchodě

Petzl AmD Triact

Petzl AmD Triact

Petzl Am'D je asymetrická karabina určená pro spojení vybavení a použití na konci spojovacích prostředků. Krom jednoduchého použití, spolehlivosti a bezpečnosti nabízí také výborný poměr mezi hmotností a pevností ve všech osách. »

od 455 Kč

v 1 obchodě

Ocún EAGLE HMS Twist

Ocún EAGLE HMS Twist

Ocún karabina Eagle HMS Twist Stejně jako Eagle HMS Screw  je i tato karabina lehká, za tepla kovaná, snadno padne do dlaně, tudíž se pojistka lehce ovládá a zároveň je profil karabiny šetrný k lanu i oku na sedáku, je ideální pro jištění polovičním »

od 315 Kč

v 1 obchodě

Singing Rock Chalk bag large

Singing Rock Chalk bag large

Velký pytlík na magnézium s tištěnými vzory a logotypem SINGING ROCK pohotový uzavírací systém a zpevněný okraj umožňují pohodlnou manipulaci s pytlíkem konstrukce zajišťuje neustálou cirkulaci magnézia a zaručuje jeho využití beze zbytku vnitřní materiál »

od 225 Kč

v 1 obchodě

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.