Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011

Knihy

Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011

Hodnocení: 1x
  • 4

TAHY 2011 – Literárněkulturní časopis - Eva Luka, Petr Poslední, Jaroslav Rudiš, Bronislava Volková. Časopis věnovaný některým aspektům umělecké moderny a avantgardy. Blok studií začíná přehledovým esejem Aleše Hamana, ve kterém si autor všímá jednoho z klíčových témat moderny, totiž proměny vztahu moderního umění ke ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011 koupíte i tady

Specifikace Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 95 Kč

Časopis věnovaný některým aspektům umělecké moderny a avantgardy. Blok studií začíná přehledovým esejem Aleše Hamana, ve kterém si autor všímá jednoho z klíčových témat moderny, totiž proměny vztahu moderního umění ke skutečnosti. Následující přehledová studie Aleše Kozára a Miroslava Kouby usiluje o historicky založené promítnutí konceptu modernismu do jihoslovanského literárního kontextu. Dimana Ivanova se vrací k tématu modernistické reflexe a sebereflexe na pozadí mýtopoetické funkce motivu Narcise, » ... a dál?

Produkt Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011

Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011 - parametry

Název produktu: Petr Poslední, Eva Luka, Bronislava Volková, Jaroslav Rudiš: TAHY 2011
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 95 Kč
Maximální cena: 125 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

TAHY 2011 – Literárněkulturní časopis - Eva Luka, Petr Poslední, Jaroslav Rudiš, Bronislava Volková. Časopis věnovaný některým aspektům umělecké moderny a avantgardy. Blok studií začíná přehledovým esejem Aleše Hamana, ve kterém si autor všímá jednoho z klíčových témat moderny, totiž proměny vztahu moderního umění ke skutečnosti. Následující přehledová studie Aleše Kozára a Miroslava Kouby usiluje o historicky založené promítnutí konceptu modernismu do jihoslovanského literárního kontextu. Dimana Ivanova se vrací k tématu modernistické reflexe a sebereflexe na pozadí mýtopoetické funkce motivu Narcise, respektive problematiky latentního narcismu moderní umělecké osobnosti. Odbornou část uzavírají dva texty věnované překladatelské problematice, konkrétně retrospektivní pohled Bohuslava Mánka na integraci moderní anglické a americké literatury do obsahu časopisu Kvart, redigovaného avantgardním architektem a básníkem Vítem Obrtelem, a translatologický příspěvek Petra Posledního analyzující politicky variabilní kontext překládání experimentální poezie, v tomto případě provokativních veršů Mirona Białoszewského. Dvojčíslo přináší dále například rozhovor se spisovatelem Jaroslavem Rudišem. Literární příloha Tahů tentokrát nabízí letmý pohled do autorské dílny čtyř výrazných, byť generačně spíše nesourodých osobností. Ukázky z emocionálně naléhavé a existenciálně zjitřené básnické tvorby Evy Luky a Bronislavy Volkové tu vhodně doplňuje charakteristicky robustní novela Ondřeje Červinky a povídková hravost Lukáše Vavrečky. TAHY 2011 – Literárněkulturní časopis - Eva Luka, Petr Poslední, Jaroslav Rudiš, Bronislava Volková od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.