Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii

Učebnice/Odborná literatura

Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii

Hodnocení: 1x
  • 4

Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii – Fenomenologická studie podmínek efektivního využívání psychoterapeutických technik - Petr Mikoška. Zřejmě nejvýznamnější představitel existenciálního směru v psychoterapii Irvin Yalom tvrdí, že již od Freuda se v moderní psychoterapii dlouho přeceňovala důležitost technik ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Metadovednosti a (ne)vě..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii koupíte i tady

Specifikace Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 118 Kč

Zřejmě nejvýznamnější představitel existenciálního směru v psychoterapii Irvin Yalom tvrdí, že již od Freuda se v moderní psychoterapii dlouho přeceňovala důležitost technik na úkor mnohem důležitější ... a dál?

Produkt Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii

Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii - parametry

Název produktu: Petr Mikoška: Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 118 Kč
Maximální cena: 170 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii – Fenomenologická studie podmínek efektivního využívání psychoterapeutických technik - Petr Mikoška. Zřejmě nejvýznamnější představitel existenciálního směru v psychoterapii Irvin Yalom tvrdí, že již od Freuda se v moderní psychoterapii dlouho přeceňovala důležitost technik na úkor mnohem důležitějších kvalit psychoterapeuta, mezi které patří například láskyplný soucit, přítomnost ducha, laskavá péče, vycházení ven z vlastní ulity, schopnost kontaktovat pacienta na hluboké rovině nebo moudrost. Ačkoli se bez těchto i jiných osobnostních kvalit terapeuti v praxi nemohou obejít, jen zřídkakdy tvoří přiznanou a koherentní součást jejich teorií a vysvětlení. Zpravidla se o nich nikde nepíše a v terapeutických výcvicích jsou získávány spíše latentně. Publikace Petra Mikošky analyzuje právě tuto množinu jevů: Yalom je označuje jako přisypávky, které terapeut přidává, když se nikdo nedívá. Při zkoumání úlohy těchto metadovedností v psychoterapii P. Mikoška vychází z principů a terminologie procesorientované psychologie, která s těmito dovednostmi pracuje nejen na úrovni teoretické, ale i v psychoterapeutické praxi. Autor si klade za cíl jednak zdůvodnit, proč je kvalita technických intervencí, interpretací a možnost rozpoznání existence a povahy (proti)přenosových jevů podmíněna přítomností metadovedností, jednak ukázat možnosti jejich kultivace. Zaměřuje se při tom především na psychoterapeutickou využitelnost technik kultivace tzv. „všímavosti“. Mgr. et Mgr. Petr Mikoška Ph.D. vystudoval filozofii, českou filologii a psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Do rámce jeho odborného zájmu patří především zkoumání teoretických východisek psychoterapeutických přístupů a hledání aplikačních možností fenomenologické metody v klinické psychologii a pedagogice. Metadovednosti a (ne)vědomí v psychoterapii – Fenomenologická studie podmínek efektivního využívání psychoterapeutických technik - Petr Mikoška od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | Psychologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.