Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Peter Stamm: V cizích zahradách

Knihy

Peter Stamm: V cizích zahradách

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Autorův literární pokus o na­­plnění principu jednoty v různosti, který podle jeho názoru platí v umění obecně. Po vzoru modernis­tických malířů a architektů si tvůrčí prostor zúžil na „minisoubor minipo­vídek“, současně ho však do jisté míry rozšířil originálním použitím metody koláží. Různost prezentuje obsahovou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
V cizích zahradách
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Peter Stamm: V cizích zahradách koupíte i tady

Specifikace Peter Stamm: V cizích zahradách

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 146 Kč

V pořadí druhá autorova povídková sbírka je řadou brilantních jemných minimalistických vyprávění oslňujících jednoduchostí a čistotou jazyka. Ve výhradně mužských vyprávěních se jaksi mimochodem stává ... a dál?

Produkt Peter Stamm: V cizích zahradách

Peter Stamm: V cizích zahradách - parametry

Název produktu: Peter Stamm: V cizích zahradách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 146 Kč
Maximální cena: 228 Kč
Ušetríte až: 82 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Autorův literární pokus o na­­plnění principu jednoty v různosti, který podle jeho názoru platí v umění obecně. Po vzoru modernis­tických malířů a architektů si tvůrčí prostor zúžil na „minisoubor minipo­vídek“, současně ho však do jisté míry rozšířil originálním použitím metody koláží. Různost prezentuje obsahovou pestrostí a formálními oscilacemi od literárních obrazů po novely s jasnou pointou. Jednotu prezentuje tematickou sevřeností, snahou o udržení linie obsahových (vývoj mužské erotiky a sexuality v průběhu života,v atmosféře českého stalinismu a poststalinis­mu) a stylových (vývoj od lyričnosti k prozaické popis­nosti) posunů, dále pak víceméně konstantní strohostí, přesností, výstižností a čtivostí textu, v neposlední řadě i jeho věrohodností a nevtíravým etickým ná­bojem.  Současná civilní poesie současného civilního básníka

Ondřej Tuček  Narodil se na vltavském břehu. Tamtéž vystudoval češtinu a ruštinu. Pracoval v Českém rozhlase, Rádiu Classic, Katolickém týdeníku, různých knihkupectvích a nakladatelstvích, v Lidových novinách, v Hospodářských novinách. Prózu, básně a fotografie publikoval ve sbornících, časopisech a na vlnách Vltavy. Jazykové a jiné sloupky v novinách a v Českémrozhlase.

Fotografuje a sbírá předměty, které si troufá vystavovat. V nakladatelství Dobrý Důvod vydal sbírku mikropovídek Kachnička (2008).

Otec Alžběty, Marie, Josefa, Antonína a Doroty. Bydlí na vtavském břehu. Publikace: V cizích zahradách - Peter Stamm. V pořadí druhá autorova povídková sbírka je řadou brilantních

jemných minimalistických vyprávění oslňujících jednoduchostí a

čistotou jazyka. Ve výhradně mužských vyprávěních se jaksi

mimochodem stává hlavním skutečným hrdinou žena a její vnitřní,

nevyslovený svět plynoucí mezi řádky, v pomlkách mezi slovy.

Drobnokresby ženských postav jsou předzvěstí Stammových románových

hrdinek, jako je Agnes ve stejnojmenné novele, Agnes (Dauphin,

2008), a Kathrine v románu Krajina náhodného žití (Dauphin, 2009). Publikace: V cizích zahradách - Peter Stamm. V pořadí druhá autorova povídková sbírka je řadou brilantních jemných minimalistických vyprávění oslňujících jednoduchostí a čistotou jazyka. Ve výhradně mužských vyprávěních se jaksi mimochodem stává hlavním skutečným hrdinou žena a její vnitřní, nevyslovený svět plynoucí mezi řídky, v pomlkách mezi slovy.Autor: Peter StammRok vydání­: 2011ISBN: 978-80-7272-244-0Počet stran: 152Rozměry: 200,0 x 130,0 x 10,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.