Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Peter M. Senge: Pátá disciplína

Učebnice/Odborná literatura

Peter M. Senge: Pátá disciplína

Hodnocení: 1x
  • 4

Dotisk 1. vydání Bestseller Pátá disciplína jednoho z nejvýznamnějších světových autorů v oboru managementu a vedení lidí Petera M. Sengeho  lze bez nadsázky zařadit mezi již „klasická“ díla světové manažerské literatury. Aktualizované vydání knihy z roku 2006 pak přináší více než sto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Pátá disciplína
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Peter M. Senge: Pátá disciplína koupíte i tady

Specifikace Peter M. Senge: Pátá disciplína

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 531 Kč

Aktualizované vydání bestselleru Petera M. Sengeho – jedné z nejvýznamnějších osobností v oboru managementu – lze bez nadsázky zařadit mezi klasická díla světové manažerské literatury. ... a dál?

Produkt Peter M. Senge: Pátá disciplína

Peter M. Senge: Pátá disciplína - parametry

Název produktu: Peter M. Senge: Pátá disciplína
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 531 Kč
Maximální cena: 759 Kč
Ušetríte až: 228 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dotisk 1. vydání Bestseller Pátá disciplína jednoho z nejvýznamnějších světových autorů v oboru managementu a vedení lidí Petera M. Sengeho  lze bez nadsázky zařadit mezi již „klasická“ díla světové manažerské literatury. Aktualizované vydání knihy z roku 2006 pak přináší více než sto stran nového textu a nové kapitoly, které vycházejí z patnáctiletých zkušeností s uplatňováním hlavních myšlenek knihy v praxi velké řady organizací různého typu a zaměření a různé odvětvové působnosti. Senge dokazuje, že jedinou konkurenční výhodou, kterou dnes může organizace získat, je schopnost učit se rychleji než konkurence, a popisuje, jak se organizace mohou zbavit „poruch učení“, které ohrožují jejich produktivitu a úspěch, a to tím, že si osvojí strategie, jež uvolňují týmové úsilí, rozvíjejí nový způsob myšlení a schopnost lidí dosahovat výsledků, na nichž jim opravdu záleží. Organizace, jejichž činnosti i důsledky těchto jejich činností mají stále globálnější charakter, se musí v současné době vyrovnávat s takovými problémy, jakými jsou například ekologické, společenské či různé institucionální krize. Vzhledem ke zvyšující se složitosti a vzájemné závislosti těchto systémů je třeba, aby si organizace osvojily nové schopnosti a dovednosti, pokud si mají dále uchovat svou životaschopnost. Je třeba, aby organizace změnily způsob, jakým pohlížejí na procesy učení a vzájemnou interakci na všech svých úrovních, aby změnily způsob myšlení (pohledu na svět) od tradičního „lineárního“ myšlení směrem k myšlení systémovému a přeměnily se v učící se organizace – v organizace rychle reagující a přizpůsobivé, v nichž si lidé uvědomují, jak jejich vlastní jednání vytváří jejich skutečnost (a bývá tedy také příčinou jejich problémů) a jak ji mohou měnit, čili v organizace, které nepřetržitě zvyšují svou schopnost vytvářet vlastní budoucnost. Konkrétním vyjádřením těchto nových schopností učící se organizace je pět disciplín (strategií): mentální modely (hluboce zakořeněné předpoklady či představy, které ovlivňují to, jak svět vykládáme), osobní mistrovství (schopnost uvědomovat si své vlastní předpoklady a prohlubovat svou osobní vizi), společně sdílená vize (schopnost udržovat společně sdílený obraz budoucnosti) a týmové učení (schopnost členů týmu vést dialog, zahájit „společné přemýšlení“ a učit se z vlastních zkušeností). Disciplínou, která čtyři předchozí integruje a slučuje je do jednoho soudržného celku teorie a praxe, je pátá disciplína – systémové myšlení, jež umožňuje porozumět hlubším souvislostem jevů, pochopit strukturní vzorce probíhajících změn, a to na základě poznání systémových „archetypů“ a jejich zpětnovazební povahy. Postřehy, poznatky a předkládané zkušenosti celé plejády praktiků systémového myšlení, kteří při své práci uplatňují zásady učící se organizace v řadě různých zemí celého světa, mohou pochopitelně také našim podnikovým i nepodnikovým organizacím a jejich vůdčím osobnost


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.