Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy

Knihy naučná literatura

Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy

Hodnocení: 1x
  • 4

Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. – Obrana herců ve jménu Dionýsa - Pavlína Šípová. Kniha navazuje na současný badatelský zájem o kulturu oblasti východního Středomoří v poantickém a byzantském období. Zároveň vyplňuje mezeru v bádání o pozdně antickém divadle. Dosud většinou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78603

Jaké má kniha
Apologia mimorum od Cho..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy koupíte i tady

Specifikace Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 97 Kč

Kniha navazuje na současný badatelský zájem o kulturu oblasti východního Středomoří v poantickém a byzantském období. Zároveň vyplňuje mezeru v bádání o pozdně antickém divadle. Dosud většinou opomíj ... a dál?

Produkt Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy

Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy - parametry

Název produktu: Pavlína Šípová: Apologia mimorum od Chorikia z Gazy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 97 Kč
Maximální cena: 133 Kč
Ušetríte až: 36 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. – Obrana herců ve jménu Dionýsa - Pavlína Šípová. Kniha navazuje na současný badatelský zájem o kulturu oblasti východního Středomoří v poantickém a byzantském období. Zároveň vyplňuje mezeru v bádání o pozdně antickém divadle. Dosud většinou opomíjený text řeckého rétora Chorikia z Gazy (6. stol. po Kr.), známý pod latinským názvem Apologia mimorum, dlouho unikal pozornosti odborné veřejnosti. Chorikiovu apologii autorka přeložila, okomentovala a zasadila do historických souvislostí přelomové doby konce východořímské říše, v níž si divadlo – pod tímto slovem je třeba vidět především mimos, nejstarší a nejvytrvalejší antický divadelní žánr – stále udržovalo jakési postavení, které v západořímské říši již dávno ztratilo. Postupný přesun mimu z divadel mezi dobové podívané (hrál se např. jako mezihra při jezdeckých zápasech) svědčí o proměně nazírání na divadlo a jeho ústupu z kulturního života. Práce vedle Chorikiova svědectví zpracovává celkový vývoj mimu, jeho postavení mezi ostatními divadelními žánry a postavení herců v byzantské společnosti. Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. – Obrana herců ve jménu Dionýsa - Pavlína Šípová od nakladatelství Karolinum v kategorii | | Divadlo, Film | Divadlo za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.