Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma

Knihy naučná literatura

Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma

Hodnocení: 1x
  • 4

Signály z neznáma – Český komiks 1922–2012 - Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek . Český komiks chytil na počátku třetího tisíciletí nový dech. Aktuální autorská generace navazuje kontakty se světovým děním, reaguje na nejnovější trendy a v domácím kontextu snad téměř poprvé skutečně svobodně tvoří, nesvazována příkazy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Signály z neznáma
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma koupíte i tady

Specifikace Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 939 Kč

Bohatým ilustračním doprovodem vybavená rozsáhlá kolektivní monografie mapuje vývoj, hlavní osobnosti a díla českého komiksu v období 1922–2012. ... a dál?

Produkt Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma

Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma - parametry

Název produktu: Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek: Signály z neznáma
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 939 Kč
Maximální cena: 1 604 Kč
Ušetríte až: 665 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Signály z neznáma – Český komiks 1922–2012 - Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek . Český komiks chytil na počátku třetího tisíciletí nový dech. Aktuální autorská generace navazuje kontakty se světovým děním, reaguje na nejnovější trendy a v domácím kontextu snad téměř poprvé skutečně svobodně tvoří, nesvazována příkazy cenzury či kulturním a společenským odmítáním. Spolu s tím, jak český komiks nabývá na sebedůvěře (a sebeúctě), začíná pomalu prozkoumávat ta slavnější, i ta méně proslulá období svých dějin. Bohatým ilustračním doprovodem vybavená rozsáhlá kolektivní monografie, se oprošťuje od čistě chronologického, dějinného popisu, což autorům jednotlivých statí umožnilo zaměřit se na motivické, personální i mediální souvislosti českého komiksu. Ve 12 kapitolách se tak postupně dostává pozornosti lokálně i globálně příznakovým žánrům (např. "veselá zvířátka" coby zásadní tematicko-motivický koncept komiksu pro děti, "klubácký komiks" coby svého druhu původní český komiksový žánr), mediálním přesahům (komiks a film, komiks a výtvarné umění) i výrazným nebo pozapomenutým autorským (Kája Saudek) či kolektivním (karikaturisté skupiny Polylegran) exkurzům. Detailní pozornost je věnována také vztahům komiksu a ideologie a mapováno je rovněž využívání komiksové formy v domácí reklamě. Autory jednotlivých kapitol jsou kromě kurátorů/editorů další komiksologové i odborníci z příbuzných oborů (dějiny umění, filmová věda, literární věda). Žánru odpovídající grafika, souzní s obsahem, výsledkem je základní kniha o fenoménu českém komiksu. Kniha vychází odděleně v české a anglické verzi. Signály z neznáma – Český komiks 1922–2012 - Pavel Kořínek, Tomáš Prokůpek od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.