Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách

Knihy osobnosti a fakta

Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách

Hodnocení: 1x
  • 4

Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách - Juřík Pavel. Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách Oslnivý společenský vzestup od bezvýznamného vladyckého rodu po nejbohatší panský rod v Čechách s aspirací na českou královskou korunu, tak lze ve zkratce charakterizovat působení na dějinné scéně rodu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89382
skladem

Jaké má kniha
Dominia Smiřických a Li..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách koupíte i tady

Specifikace Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 520 Kč

Oslnivý společenský vzestup od bezvýznamného vladyckého rodu po nejbohatší panský rod v Čechách s aspirací na českou královskou korunu, tak lze ve zkratce charakterizovat působení na dějinné scéně rodu Smiřických ze Smiřic. ... a dál?

Produkt Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách

Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách - parametry

Název produktu: Pavel Juřík: Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 520 Kč
Maximální cena: 790 Kč
Ušetríte až: 270 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách - Juřík Pavel. Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách Oslnivý společenský vzestup od bezvýznamného vladyckého rodu po nejbohatší panský rod v Čechách s aspirací na českou královskou korunu, tak lze ve zkratce charakterizovat působení na dějinné scéně rodu Smiřických ze Smiřic. Jeho jméno je dnes téměř zapomenuto, přestože příslušníci rodu zasahovali téměř 200 let, od počátku 15. století až do roku 1618, do našich politických a kulturních dějin a zanechali nám řadu významných architektonických památek (např. hrady a zámky v Kostelci nad Černými lesy a Náchodě, palác Smiřických v Praze). Pokrokové hospodaření bez dluhů bylo ve své době unikátní. Polovinu panství Smiřických získal po bitvě na Bílé hoře Albrecht z Valdštejna, jenž si je nárokoval z pozice dědice, neboť jeho matka Markéta pocházela z náchodské větve rodu. Středočeská panství pak prodal svému spojenci, Karlu I. knížeti z Liechtensteina. Knížecí rod pak středočeská panství dále rozšiřoval (přikoupil např. Kounice, Roztoky u Prahy, Zahrádky) a vlastnil je až do první pozemkové reformy. Dceři knížete Jana Adama I., zakladatele Lichtenštejnského knížectví, Marii Terezii Felicitas, provdané vévodkyni de Savoy-Carignano, vděčí Černokostelecko (ale i Vídeň) za mnoho charitativních projektů a staveb (kostely, chudobince). Jí a dalším členům rodu Liechtensteinů je věnována samostatná kapitola, která dokumentuje také pozitivní vývoj česko-lichtenštejnských vztahů po roce 2009. Kniha navazuje na úspěšnou knihu tohoto autora Moravská dominia Liechtensteinů a Dietrichsteinů. Dominia Smiřických a Liechtensteinů v Čechách - Juřík Pavel od nakladatelství v kategorii | Architektura | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.