Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni

Knihy

Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni

Hodnocení: 18x
  • 3.11111

Chudáci Romové, zlí Cikáni - Mappes-Niediek Norbert. Chudáci Romové, zlí Cikáni Máme Romy litovat, nebo se před nimi mít na pozoru? Jak je to s jejich ochotou integrovat se? Potřebujeme „dekádu romské inkluze“, nebo je to ztráta peněz? A kdo vlastně jsou ti Romové? Tyto provokativní otázky si Norbert Mappes-Niediek, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Chudáci Romové, zlí Cik..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni koupíte i tady

Specifikace Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 129 Kč

Máme Romy litovat, nebo se před nimi mít na pozoru? Jak je to s jejich ochotou integrovat se? Potřebujeme „dekádu romské inkluze“, nebo je to ztráta peněz? A kdo vlastně jsou ti Romové? Tyto provoka ... a dál?

Produkt Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni

Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni - parametry

Název produktu: Norbert Mappes-Niediek: Chudáci Romové, zlí Cikáni
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 313 Kč
Ušetríte až: 184 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.11 bodů z 5
Počet hodnocení: 18 x
Hodnocení:
  • 3.11111
Podrobný popis:

Chudáci Romové, zlí Cikáni - Mappes-Niediek Norbert. Chudáci Romové, zlí Cikáni Máme Romy litovat, nebo se před nimi mít na pozoru? Jak je to s jejich ochotou integrovat se? Potřebujeme „dekádu romské inkluze“, nebo je to ztráta peněz? A kdo vlastně jsou ti Romové? Tyto provokativní otázky si Norbert Mappes-Niediek, dlouholetý zpravodaj pro oblast jihovýchodní Evropy, položil v době, kdy Evropská unie kvůli „přílivu“ Romů hrozila Srbsku a Makedonii znovuzavedením vízové povinnosti a zároveň se schylovalo k slavnostnímu odhalení památníku romským obětem nacismu přímo před budovou německého parlamentu. Východiskem knihy se staly četné předsudky, které vůči Romům panují jak ve východní, tak v západní Evropě: údajná lenost, sklony ke kriminalitě či iracionální zacházení s penězi. Podrobná analýza životních poměrů východoevropských Romů, založená na autorových bohatých znalostech, přináší kompetentní, veskrze věcný a především poučný pohled na takzvanou „romskou problematiku“, který představuje zásadní změnu v dosavadních úvahách o tomto tématu. Odvážná hlavní teze, vzbuzující četné kontroverze, zní: Evropa nepotřebuje romskou politiku podporující pozitivní identitu této menšiny, ale sociální politiku zaměřenou na potírání chudoby. Kniha, která se na první pohled jeví jako jedna z nespočtu povrchních publikací nabízejících jednoduchá černobílá vysvětlení, tak nastavuje zrcadlo západní i východní Evropě — a nabízí věru překvapivý a místy nepříjemný pohled. Chudáci Romové, zlí Cikáni - Mappes-Niediek Norbert od nakladatelství v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.