Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně

Knihy

Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně

Hodnocení: 1x
  • 4

Nerinžina emka a jiné básně - Neringa Abrutyte. Sbírka Nerinžina emka se podobá deníku, v němž se objevuje hledání vlastního místa v labyrintu evropských měst. Ze samotných básní je patrné, že autorka je jednou v Řecku, jednou v Dánsku, potom zase v Litvě… Básně pak vypadají jako deníkové fragmenty ženy-dívky, pro ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně koupíte i tady

Specifikace Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 130 Kč

Sbírka Nerinžina emka se podobá deníku, v němž se objevuje hledání vlastního místa v labyrintu evropských měst. Ze samotných básní je patrné, že autorka je jednou v Řecku, jednou v Dánsku, potom zase ... a dál?

Produkt Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně

Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně - parametry

Název produktu: Neringa Abrutyte: Nerinžina emka a jiné básně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 130 Kč
Maximální cena: 179 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nerinžina emka a jiné básně - Neringa Abrutyte. Sbírka Nerinžina emka se podobá deníku, v němž se objevuje hledání vlastního místa v labyrintu evropských měst. Ze samotných básní je patrné, že autorka je jednou v Řecku, jednou v Dánsku, potom zase v Litvě… Básně pak vypadají jako deníkové fragmenty ženy-dívky, pro niž jsou důležité každodenní zkušenosti i živý jazyk, rytmus každého slova, věty a dokonce každé slabiky. Neringa Abrutyte do litevské poezie vnesla provokující témata, v nichž otevřeně vypráví o zakázané lásce ke staršímu muži či o pohrdání rodiči, pro její básně je charakteristická otevřená, osobitá a často až šokující intimita. Nejen témata její poezie jsou specifická, ale i samotná forma. Často používá hovorový styl, jazykové experimenty, pohrává si s rytmem a intonací, hraje si se syntaxí zkracováním vět i slov, čímž tvoří tzv. „nepoezii“, která se vědomě staví proti literární tradici. Dominujícím žánrem je, podle samotné autorky, milostná „nelyrika“. Nerinžina emka a jiné básně - Neringa Abrutyte od nakladatelství v kategorii Beletrie | Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.