Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Moravský zemský sněm na prahu novověku

Knihy

Moravský zemský sněm na prahu novověku

Hodnocení: 1x
  • 4

Moravský zemský sněm na prahu novověku – Edice Památek sněmovních z let 1518–1570. - Dalibor Janiš . Moravský zemský sněm představoval vedle zemského soudu klíčovou zemskou instituci, která byla zejména ve stavovském období výrazem politické a zákonodárné moci moravských stavů. Zemský sněm byl místem závažných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Moravský zemský sněm na..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Moravský zemský sněm na prahu novověku koupíte i tady

Specifikace Moravský zemský sněm na prahu novověku

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 428 Kč

Zemský sněm byl místem závažných politických jednání mezi moravskými stavy a panovníkem, která se dotýkala významných záležitostí politických, daňových, vojenských, bezpečnostních či náboženských. ... a dál?

Produkt Moravský zemský sněm na prahu novověku

Moravský zemský sněm na prahu novověku - parametry

Název produktu: Moravský zemský sněm na prahu novověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 428 Kč
Maximální cena: 585 Kč
Ušetríte až: 157 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Moravský zemský sněm na prahu novověku – Edice Památek sněmovních z let 1518–1570. - Dalibor Janiš . Moravský zemský sněm představoval vedle zemského soudu klíčovou zemskou instituci, která byla zejména ve stavovském období výrazem politické a zákonodárné moci moravských stavů. Zemský sněm byl místem závažných politických jednání mezi moravskými stavy a panovníkem, která se dotýkala významných záležitostí politických, daňových, vojenských, bezpečnostních či náboženských. Projednávané otázky měly význam nejen v rámci Moravy, ale významně se dotýkaly v širších souvislostech celého českého státu. Klíčový pramen k poznání činnosti moravského zemského sněmu tvoří série rukopisů tradičně označovaná jako Památky sněmovní, která počínaje rokem 1518 zachycuje v téměř ucelené řadě závěry sněmovních jednání. Kniha je rozdělena na dvě části. Úvod přináší souhrn informací o dosavadních edicích týkajících se zemských sněmů a zemského práva a stručnou charakteristiku nejstarších sněmovních zápisů a okolnosti vzniku Památek sněmovních. Ediční část obsahuje podrobný popis editovaného pramene, ediční poznámky, text samotné edice prvního svazku Památek sněmovních a konkordanci foliace (rejstříky jsou zařazeny do připravovaného druhého svazku). Moravský zemský sněm na prahu novověku – Edice Památek sněmovních z let 1518–1570. - Dalibor Janiš od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.