Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně

Knihy

Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně

Hodnocení: 1x
  • 4

Nebeské shromáždění ve Starém zákoně – Dědictví kultur Předního východu - Mlada Mikulicová. Kniha se zabývá literárním tématem nebeského shromáždění v Michajášově a Izajášově proroctví a v knihách Job a Daniel. Toto téma bylo do Starého zákona převzato z kulturní tradice starověkého Předního východu jako podklad ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Nebeské shromáždění ve ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně koupíte i tady

Specifikace Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 160 Kč

Kniha se zabývá literárním tématem nebeského shromáždění v Michajášově a Izajášově proroctví a v knihách Job a Daniel. Toto téma bylo do Starého zákona převzato z kulturní tradice starověkého Předního ... a dál?

Produkt Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně

Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně - parametry

Název produktu: Mlada Mikulicová: Nebeské shromáždění ve Starém zákoně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 100 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nebeské shromáždění ve Starém zákoně – Dědictví kultur Předního východu - Mlada Mikulicová. Kniha se zabývá literárním tématem nebeského shromáždění v Michajášově a Izajášově proroctví a v knihách Job a Daniel. Toto téma bylo do Starého zákona převzato z kulturní tradice starověkého Předního východu jako podklad podtrhující slova Božího výroku (Viděl jsem Pána, jak sedí na trůnu a celý nebeský dvůr stojí kolem něj zprava i zleva ...). Podrobněji popsané výjevy trůnícího svrchovaného boha uprostřed družiny "svých" jsou doloženy v mytologických zlomcích ugaritských básní o Baalovi, mezopotamských eposech Enúma eliš, Etana, Nergal a Ereškigal, a především v kombinovaných obrazově-textových rituálech egyptských nekropolí. V novém kontextu tvoří dávné mytéma scenérii Božího soudu, na němž k historickému aktéru zaznívá Boží hodnocení jemu svěřené role z hlediska nadčasového Božího záměru. V Izajášově prorocké teologii dějin je souzen Boží lid Izrael, v Jobových mudroslovných dialozích filozofující, vzdorující člověk. Stranou dialogu stojí strnulá scéna Božího tribunálu jako memento příčin pozemských událostí, které spočívají mimo čas a prostor, přitom však utvářejí osud jednotlivce a lidské dějiny. Kniha filoložky a historičky náboženství Mlady Mikulicové tak v pozadí starozákonního proroctví interpretuje Boží shromáždění jako nadčasový obraz věčnosti, jejíž pohled je zacílen na scénu dějin. Nebeské shromáždění ve Starém zákoně – Dědictví kultur Předního východu - Mlada Mikulicová od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.