Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání

Próza - beletrie

Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Povídky - Jiří Grossmann;Miloslav Šimek. Besídka zvláštní školy, Návštěva cirkusu, třicet šest povídek Jak jsme přechovávali bělogvardějce, to je kompletní vydání povídek Š+G, které doplňuje oddíl divadelní politické satiry Pupáci. Ilustrace Michal Hrdý. Povídky Šimka a Grossmanna osloví nejen pamětníky ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání koupíte i tady

Specifikace Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 73 Kč

Besídka zvláštní školy, Návštěva cirkusu, třicet šest povídek Jak jsme přechovávali bělogvardějce, to je kompletní vydání povídek Š+G, které doplňuje oddíl divadelní politické satiry Pupáci. Knihu uzavírá vyprávění Miloslava Šimka o tom, jak společně s Jiřím Grossmannem psali parodie, karikatury a grotesky ze života rodiny, školy a společnosti. Ilustrace Michal Hrdý. ... a dál?

Produkt Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání

Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání - parametry

Název produktu: Miloslav Šimek, Jiří Grossmann: Povídky Šimek - Grossmann - 4. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 73 Kč
Maximální cena: 286 Kč
Ušetríte až: 213 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Povídky - Jiří Grossmann;Miloslav Šimek. Besídka zvláštní školy, Návštěva cirkusu, třicet šest povídek Jak jsme přechovávali bělogvardějce, to je kompletní vydání povídek Š+G, které doplňuje oddíl divadelní politické satiry Pupáci. Ilustrace Michal Hrdý. Povídky Šimka a Grossmanna osloví nejen pamětníky slavného semaforského období těchto dvou literárních klaunů, ale i mladší čtenáře, kteří mají rádi humor a smích. Parodie, karikatury a grotesky ze života rodiny a školy navozují situace tak neopakovatelně komické, že se nedají k ničemu přirovnat a nezbývá než se smát. Kniha je kompletním vydáním povídek Š+G. Obsahuje Besídku zvláštní školy a Návštěvu cirkusu, které vyšly knižně v době, kdy byly napsány, a soubor 36 povídek Jak jsme přechovávali bělogvardějce, které naopak v době svého vzniku nemohly být publikovány a autoři je pouze četli při divadelních představeních. K povídkám je ještě přiřazen soubor divadelní politické satiry Pupáci a glosa Miloslava Šimka o humoru a společné tvorbě s Jiřím Grossmannem. Publikace: Povídky - Jiří Grossmann;Miloslav Šimek. Publikace: Povídky - Donatien A. F. de Sade. Povídky v tomto souboru jsou výběrem z francouzského originálu L°Époux complaisant et autres récits (Úslužný manžel a další příběhy), publikovaného v roce 1968. Sade vytvořil několik desítek povídek, patřily k dílům, která mohl podepsat vlastním jménem, za jeho života však vyšlo pouze osm z nich. Většinou mají formu krátkých rozverných anekdotek v lehkém tónu a objevují se v nich podobné rozmanité motivy jako v novelách - nevěrní manželé a záletné manželky, sodomie, pokrytectví zhýralých kněží (ne nadarmo Sade vystudoval jezuitskou kolej) či potměšilé prznění nevinnosti -, pouze jejich tón je zde tlumenější. Publikace: Povídky - Donatien A. F. de Sade. Povídky 4.v ŠULC - ŠVARC - ŠULC - ŠVARC - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu lesklá - 240 str. - ISBN: 978-80-7244-280-5 - Kni


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.