Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Mapy, atlasy a průvodce » Srovnání cen Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I.

Mapy, atlasy a průvodce

Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I.

Hodnocení: 1x
  • 5

Jsou lidé, kteří po hřbitovech chodí velmi rádi. Milují tu tichou atmosféru. Mezi ně určitě patří autor knihy „Malý průvodce po hrobech velkých“, divadelník a fotograf Miloš Dvořák. Již dlouhá léta se věnuje mapování a mnohdy detektivnímu pátrání po hrobech leckdy zapomenutých, jindy pečlivě udržovaných, ale vždy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Malý průvodce po hrobec..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I. koupíte i tady

Specifikace Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I.

Kategorie Mapy, atlasy a průvodce
Nejnižší cena 305 Kč

Jsou lidé, kteří po hřbitovech chodí velmi rádi. Milují tu tichou atmosféru. Mezi ně určitě patří autor knihy „Malý průvodce po hrobech velkých“, divadelník a fotograf Miloš Dvořák. Již dlouhá léta se ... a dál?

Produkt Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I.

Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I. - parametry

Název produktu: Miloš Dvořák: Malý průvodce po hrobech velkých I.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 305 Kč
Maximální cena: 499 Kč
Ušetríte až: 194 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Jsou lidé, kteří po hřbitovech chodí velmi rádi. Milují tu tichou atmosféru. Mezi ně určitě patří autor knihy „Malý průvodce po hrobech velkých“, divadelník a fotograf Miloš Dvořák. Již dlouhá léta se věnuje mapování a mnohdy detektivnímu pátrání po hrobech leckdy zapomenutých, jindy pečlivě udržovaných, ale vždy patřících lidem, které nelze vymazat z historie našeho národa i jeho paměti. Díky němu vznikla unikátní obrazová publikace o místech posledního odpočinku známých a nezapomenutelných osobností, která může být fundovaným průvodcem, vypravěčem i učitelem… Spolu s autorem se můžete vydat mezi cypřiše, po bílým pískem vysypaných cestičkách, mezi kamenné svědky kdysi živé minulosti…

Kniha mapující místa posledního odpočinku cca 250 osobností naší kultury, sportu, společenského života či vědy vychází v polovině června 2015 ve formě výpravné fotografické publikace s množstvím barevných i černobílých fotografií na křídovém papíře, s ilustracemi Zuzany Jesenské-Kubicové a s působivou předmluvou výtvarnice a herečky Ivy Hüttnerové: Když jsem v České televizi natáčela pořad Domácí štěstí o starých časech a hlavně o první republice, zvala jsem si báječné hosty, kteří tu dobu aspoň částečně zažili a uměli o tom vyprávět. Jak ráda vzpomínám na setkání se Zitou Kabátovou, Adolfem Branaldem, Svatoplukem Benešem, Stellou Zázvorkovou, Vlastou Brodským či malířem Vladimírem Komárkem a dalšími a dalšími… Bylo jich téměř tři sta. Mám jejich seznam z té doby a u těch, kteří odešli, si maluji křížek. Uplynulo pár let a těch křížků je více než polovina. Nemám tušení, kde jsou pochováni. Možná proto jsem byla tak překvapená a nadšená, když mi můj kamarád, divadelník Miloš Dvořák ukázal svou pozoruhodnou sbírku asi osmi set fotografií hrobů slavných a významných lidí, na které pracoval několik let.

Jak náročná práce to musela být, jsem si uvědomila ve chvíli, kdy jsem, vybavena Milošovou fotografií, hledala hrob člověka, který pro mne hodně znamenal – svého milovaného profesora herectví Oty Sklenčky a jeho ženy herečky Niny Popelíkové. Bloudila jsem v kruzích po rozlehlém motolském hřbitově, a přestože mne Miloš telefonem navigoval, kámen se stručným nápisem „Ota a Nina“ se mi najít nepodařilo. Tak jsem svou kytičku položila na náhrobek Stelly Zázvorkové, který jsem během hledání objevila.

K přibývajícím létům vzpomínání patří a tak mne přepadá stále častěji. Každý z nás má „své mrtvé“, které měl rád, které znal nebo se s nimi setkával jen prostřednictvím knížek, filmového plátna či obrazovky televize. Snad právě díky této knížce se dozvíte, kde je jejich místo posledního odpočinku a zajedete se tam podívat a trochu zavzpomínat. Nejen na ně, ale i na vlastní kus života, který jste s nimi prožili. (Ukázka) Přínos této knihy má kromě informačního ještě jeden rozměr: vychází totiž v součinnosti s PROJEKTEM ADOPCE VÝZNAMNÝCH HROBŮ, který v roce 2013 zahájila Správa pražských hřbitovů. U příležitosti druhého výročí spuštění projektu se navíc 1. července 2015 otevírá možnost přispět na Veřejnou sbírku, která bude shromažďovat prostředky na údržbu významných hrobů, do níž může přispívat i široká veřejnost. Jedním ze způsobů, jak na sbírku přispět, je i zakoupení této knihy.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.