Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života

Knihy

Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Polarita života Hlubší pohled na naše okolí odhaluje skutečnost, že žijeme ve světě dualismu. Jinými slovy řečeno, ve všech jevech kolem nás i v nás se projevuje polarita. Od nejmenších částic hmoty, přes oblast přírody, svět lidí, kosmické prostory až po nadsmyslové sféry, všude lze odhalit nesmírný počet ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Polarita života
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života koupíte i tady

Specifikace Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 135 Kč

Hledání vnitřní rovnováhy a harmonie. Kniha naznačuje cestu k vnitřní harmonii a použitím stovky konkrétních příkladů, odpovídajících zákonu polarity. Pochopení jeho projevu ve vnějším i vnitřním svět ... a dál?

Produkt Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života

Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života - parametry

Název produktu: Milan Svoboda, Marie Mihulová: Polarita života
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 135 Kč
Maximální cena: 245 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Polarita života Hlubší pohled na naše okolí odhaluje skutečnost, že žijeme ve světě dualismu. Jinými slovy řečeno, ve všech jevech kolem nás i v nás se projevuje polarita. Od nejmenších částic hmoty, přes oblast přírody, svět lidí, kosmické prostory až po nadsmyslové sféry, všude lze odhalit nesmírný počet protipólných projevů. Negativní a pozitivní prvky v nejširším slova smyslu vytvářejí jednotu projeveného světa tak, jako světlo a stín tvoří společně viditelný obraz na fotografii. Z hlubin nekonečné Prázdnoty se působením Nejvyšší Inteligence rodí nesčíslné řady duálních projevů, jejichž vzájemná vyváženost zajišťuje zachování celkové rovnováhy. „Všudypřítomná“ polarita představuje zároveň i mohutný energetický potenciál, působící jako evoluční hnací síla. V polarizovaném prostředí žije i člověk. Od života očekává převážně naplnění svých osobních přání a vyhledává zejména příjemné stránky žití. Zapomíná přitom na druhou stranu všech životních projevů, která na základě principu polarity zákonitě také existuje. Uvědomění si této skutečnosti umožňuje moudřejší pohled na svět i vyrovnanější život v něm. Princip „zlaté střední cesty“, jenž nemá být v žádném případě chápán jako propagace průměrnosti nebo životní šedi, hraje v tomto směru důležitou úlohu. Představuje cestu vyhýbající se nezdravým extrémům, umožňuje využívat potenciál daný existující polaritou a zároveň přiblížení stabilitě středu. Naše vědomí představuje ohnisko, v němž se soustřeďují nejrůznější vnější i vnitřní vlivy. Pokud mezi nimi dokážeme nastolit alespoň relativní rovnováhu, přibližujeme se ke stavu vnitřní harmonie. Úspěšnost v tomto směru závisí především na postoji ke všemu, co nás ovlivňuje. K jeho správnému formování pak ve velké míře přispívá pochopení polarity ve světě jevů. Lidé někdy zbytečně ztrácejí energii v boji s určitými protiklady a nejsou schopni pochopit jejich zákonitou existenci. Tím si zároveň vytvářejí i bariéru k poznání jednoty, slučující na vyšším stupni protikladné jevy. Polarizovaný svět představuje mimo jiné i vhodné pole pro působení svobodné vůle člověka. Právě v tomto prostředí se můžeme učit rozlišovat charakter všech projevů a přiklánět se k těm, které považujeme za prospěšné. V některých případech mohou opačné póly vytyčovat i úsečku, po níž probíhá vývoj lidského vědomí. Je to např. nenávist a láska, egoismus a altruismus, lež a pravda i řada dalších protipólných projevů, které představují zároveň i určité evoluční stupně. Na následujících stránkách je uvedena stovka příkladů z téměř nekonečné řady životních projevů, působících na nás jednou pozitivním, jindy negativním pólem. Zamyšlení nad nimi by nám mělo umožnit lepší orientaci ve vnějším i vnitřním světě a připomenout, že každá událost, každý projev má svoje dvě strany. Světlo – temnota Již v Bibli se můžeme dočíst o působení dvou základních principů – světla a temnoty. Jedná se o polaritu, doprovázející od počátku vznik tzv. projeveného světa. Světlo zde symbolizuje nejvyšší tvůrčí sílu,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.