Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Milan Švihálek: Stavitel přehrad

Knihy

Milan Švihálek: Stavitel přehrad

Hodnocení: 1x
  • 4

Stavitel přehrad - Putování legendárního moravského vodohospodáře Jana Čermáka 20. stoletím - Milan Švihálek. Publikace je napsána na základě osobních vzpomínek ing. dr. Jana Čermáka - stavitele přehrad v Oderském povodí. Přes jejich osobní charakter však na čtenáře silně zapůsobí nezměrné úsilí stavitelů i dělníků, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Stavitel přehrad
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Milan Švihálek: Stavitel přehrad koupíte i tady

Specifikace Milan Švihálek: Stavitel přehrad

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 74 Kč

Publikace je napsána na základě osobních vzpomínek ing. dr. Jana Čermáka - stavitele přehrad v Oderském povodí. Přes jejich osobní charakter však na čtenáře silně zapůsobí nezměrné úsilí stavitelů i d ... a dál?

Produkt Milan Švihálek: Stavitel přehrad

Milan Švihálek: Stavitel přehrad - parametry

Název produktu: Milan Švihálek: Stavitel přehrad
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 74 Kč
Maximální cena: 346 Kč
Ušetríte až: 272 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stavitel přehrad - Putování legendárního moravského vodohospodáře Jana Čermáka 20. stoletím - Milan Švihálek. Publikace je napsána na základě osobních vzpomínek ing. dr. Jana Čermáka - stavitele přehrad v Oderském povodí. Přes jejich osobní charakter však na čtenáře silně zapůsobí nezměrné úsilí stavitelů i dělníků, kteří u nás realizovali vodní díla v průběhu 20. století. Vždyť životní a pracovní osudy Jana Čermáka (1903-1988) skoro krok za krokem kopírovaly průběh století, v němž se zrodila naše největší vodní díla, ale kdy také naše společnost prožila největší zvraty a dramata. S bouřlivým rozvojem těžebního a hutního průmyslu na Ostravsku vznikla potřeba zajistit pro tuto oblast republiky dostatek užitkové a pitné vody. Bylo tomu tak za první republiky, v období druhé světové války, ale zejména po roce 1945. Po roce 1948 byl realizací několika významných přehradních staveb (Kružberk, Žermanice atd.) pověřen mladý stavitel ing. Jan Čermák. Během několika let se tento muž stal respektovaným odborníkem, bez jehož erudice, technických znalostí, zkušeností a mimořádných osobních vlastností by stavby nevznikly. Kniha zachycuje nejen stavby jež vodohospodář Jan Čermák navrhoval nebo řídil, ale velkou měrou se věnuje technickému řešení i podrobnostem kolem výstavby vodních děl a vodních staveb realizovaných na území Československa v průběhu 20.století. Stavitel přehrad - Putování legendárního moravského vodohospodáře Jana Čermáka 20. stoletím - Milan Švihálek od nakladatelství GRADA Publishing, a.s. v kategorii | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.