Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I.

Knihy

Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I.

Hodnocení: 1x
  • 4

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 1 - Historické impulzy rozvoje práva - kolektiv autorů. První díl pětisvazkové monografie o nových jevech v právu na počátku našeho století si klade za cíl ukázat, jakou roli hraje historická zkušenost při utváření nového práva. Kolektiv autorů z Právnické fakulty ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nové jevy v právu na po..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I. koupíte i tady

Specifikace Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 154 Kč

První díl pětisvazkové monografie o nových jevech v právu na počátku našeho století si klade za cíl ukázat, jakou roli hraje historická zkušenost při utváření nového práva. Kolektiv autorů z Právnické ... a dál?

Produkt Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I.

Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I. - parametry

Název produktu: Michal Tomášek, Karel Malý: Nové jevy v právu na počátku 21. století I.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 154 Kč
Maximální cena: 250 Kč
Ušetríte až: 96 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 1 - Historické impulzy rozvoje práva - kolektiv autorů. První díl pětisvazkové monografie o nových jevech v právu na počátku našeho století si klade za cíl ukázat, jakou roli hraje historická zkušenost při utváření nového práva. Kolektiv autorů z Právnické fakulty Univerzity Karlovy vyšel v pojetí svého díla z otázky, jak může být právní historie užitečná v probíhajícím proudu přeměn a tvorby nového práva a dále z otázky, jaké poznatky může právněhistorická nauka přinést pro současnou legislativu a právní teorii, jakož i pro úvahy o směřování našeho i evropského právního řádu. Při hledání příslušných odpovědí nelze vystačit jen s odkazem na to, že právo samo o sobě je historická kategorie, že proměnnost práva a jeho tvorby je historicky podmíněná, že v právu se uplatňuje princip kontinuity a že platné právo jako součást právní kultury je ovlivněno nejen domácí tradicí, ale i tradicí evropskou, vyrůstající z kořenů antického právního myšlení a práva kanonického. Právní historie nabízí totiž ještě cosi dalšího: nabízí mapu historického vývoje právního řádu. V této podobě vlastně právní historie nahrazuje společenský experiment, nahrazuje marné či riskantní pokusnictví, které často skončilo tragicky. Právní historie je tak nepochybně schopna přispět k vývoji platného práva, k současné legislativě, zásadním způsobem. Může analýzou historických koncepcí a právních teorií, stejně jako na konkrétních příkladech staré legislativy i právní praxe přinést historicky ověřitelné doklady o možnostech i nemožnostech právní úpravy společenských vztahů. To se týká nejen období do roku 1989, ale i demokratického právního řádu. Prvého proto, že jsme stále ještě ve fázi jeho překonávání. V druhém pak nejen proto, že právní praxe, soudy i advokacie, se chtě nechtě musejí vracet hluboko do 20. a leckdy i 19. století, ale činí tak i současná legislativa. Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 1 - Historické impulzy rozvoje práva - kolektiv autorů od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.