Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský

Knihy naučná literatura

Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský

Hodnocení: 1x
  • 4

Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský – Nejstarší staroruská kronika - Michal Téra. Takzvaný Nestorův letopis je první historiografi cké dílo Kyjevské Rusi. Letopis zachycuje dějiny staroruského státu v 10., 11. a na počátku 12. století, obsahuje významné právní dokumenty, legendistické texty a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vyprávění o minulých le..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský koupíte i tady

Specifikace Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 229 Kč

Takzvaný Nestorův letopis je první historiografi cké dílo Kyjevské Rusi. Letopis zachycuje dějiny staroruského státu v 10., 11. a na počátku 12. století, obsahuje významné právní dokumenty, legendisti ... a dál?

Produkt Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský

Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský - parametry

Název produktu: Michal Téra: Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 229 Kč
Maximální cena: 332 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský – Nejstarší staroruská kronika - Michal Téra. Takzvaný Nestorův letopis je první historiografi cké dílo Kyjevské Rusi. Letopis zachycuje dějiny staroruského státu v 10., 11. a na počátku 12. století, obsahuje významné právní dokumenty, legendistické texty a příběhy. Popisuje rovněž fungování raně středověké ruské společnosti, její postupnou christianizaci, při níž se křesťanství střetávalo s přežívajícím pohanstvím, a také neustálé konfl ikty, které probíhaly jak mezi příslušníky vládnoucího rodu Rurikovců, tak s kočovníky přicházejícími z jihoruských stepí. Předkládané vydání letopisu má nahradit již zastaralý český překlad K. J. Erbena, který vznikl v 19. století, a opravit jeho nepřesnosti. Nový překlad je doplněn poznámkovým aparátem, komentáři a úvodní studií, která osvětluje vznik a obsah díla. Vyprávění o minulých letech aneb Nestorův letopis ruský – Nejstarší staroruská kronika - Michal Téra od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.