Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty

Učebnice/Odborná literatura

Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty

Hodnocení: 1x
  • 4

Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty - Michal Frankl. Sborník je výstupem workshopu organizovaného Židovským muzeem v Praze a Ústavem pro českou literaturu AV ČR v roce 2010, který konfrontoval znalosti, názory a metodologii literárních vědců a historiků zabývajících se židovskými dějinami a antisemitismem. Vybrané ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Jan Neruda a Židé
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty koupíte i tady

Specifikace Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 146 Kč

Sborník je výstupem workshopu organizovaného Židovským muzeem v Praze a Ústavem pro českou literaturu AV ČR v roce 2010, který konfrontoval znalosti, názory a metodologii literárních vědců a historiků zabývajících se židovskými dějinami a antisemitismem. Vybrané příspěvky představují Nerudovy postoje vůči Židům, zejména jeho antisemitský traktát Pro strach židovský, v kontextu doby a analyzují jej z různých perspektiv. Ačkoli protižidovský charakter různých Nerudových textů byl často zmiňován, dosud se mu žádná » ... a dál?

Produkt Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty

Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty - parametry

Název produktu: Michal Frankl, Jindřich Toman: Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 146 Kč
Maximální cena: 220 Kč
Ušetríte až: 74 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty - Michal Frankl. Sborník je výstupem workshopu organizovaného Židovským muzeem v Praze a Ústavem pro českou literaturu AV ČR v roce 2010, který konfrontoval znalosti, názory a metodologii literárních vědců a historiků zabývajících se židovskými dějinami a antisemitismem. Vybrané příspěvky představují Nerudovy postoje vůči Židům, zejména jeho antisemitský traktát Pro strach židovský, v kontextu doby a analyzují jej z různých perspektiv. Ačkoli protižidovský charakter různých Nerudových textů byl často zmiňován, dosud se mu žádná práce nevěnovala obšírněji. Mediální diskuse, kterou workshop vyvolal, pak jasně ukázala, jak je důležité, aby se česká společnost kriticky vypořádala s komplexitou vlastních vztahů k Židům, v neposlední řadě i z toho důvodu, že pamflet Pro strach židovský je v současnosti ke stažení na několika nacionalistických a antisemitských internetových stránkách. Součástí sborníku je komentovaná edice traktátu Pro strach židovský a také ilustrace, především dobové obrazy Židů a antisemitské karikatury. Vychází ve spolupráci s Centrem židovských studií FF UK za podpory Ministerstva kultury ČR. Jan Neruda a Židé - Texty a kontexty - Michal Frankl od nakladatelství Akropolis v kategorii | | | Judaismus za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.