Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Matematika 6 - Aritmetika

Učebnice/Odborná literatura

Matematika 6 - Aritmetika

Hodnocení: 3x
  • 4

Učebnice matematiky pro 6. ročník ZŠ a VG, a následně i učebnice pro ročníky další, vycházejí z Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání a respektují jej. Podávají však učivo způsobem, který maximálně vychází vstříc dětské potřebě objevovat a experimentovat. Jedním z nejtěžších úkolů učitele matematiky ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Matematika 6 - Aritmetika
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Matematika 6 - Aritmetika koupíte i tady

Specifikace Matematika 6 - Aritmetika

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 62 Kč

Podtitul: Pracovní sešit pro ZŠ a víceletá gymnáziaAutor: Helena BinterováISBN: 80-7238-655-7Počet stran: 80Rozměry: 280,0 x 210,0 x 0,0 ... a dál?

Produkt Matematika 6 - Aritmetika

Matematika 6 - Aritmetika - parametry

Název produktu: Matematika 6 - Aritmetika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 62 Kč
Maximální cena: 117 Kč
Ušetríte až: 55 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice matematiky pro 6. ročník ZŠ a VG, a následně i učebnice pro ročníky další, vycházejí z Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání a respektují jej. Podávají však učivo způsobem, který maximálně vychází vstříc dětské potřebě objevovat a experimentovat. Jedním z nejtěžších úkolů učitele matematiky je učit matematiku tak, aby ji děti nechápaly jako nezáživný soubor vzorců, pouček a početních postupů, které ve svém životě nebudou příliš potřebovat, ale jako nástroj, který jim umožní lépe chápat svět a orientovat se v něm. Proto je ve všech kapitolách věnována maximální pozornost motivačním příkladům, děti jsou vedeny k samostatné práci s novými poznatky, při níž učitel koriguje pouze nesprávné představy, ponechává však prostor pro samostatné získávání zkušeností. Teprve po takto zvládnutém poznání nastupuje etapa zpřesňování pojmů a třídění poznatků. Děti jsou tak systematicky vedeny k tomu, že přesné vyjadřování a matematické formulace nejsou samoúčelným nástrojem, ale usnadňují nám chápání a vzájemné dorozumění. Velkou pozornost autoři věnují mezipředmětovým vztahům, upozorňují na to, jak je matematika skryta ve zcela běžných životních situacích a jak nám její znalost pomáhá tyto situace zvládat. Pozornost věnují i historii matematiky, souvislostem matematiky a umění a systematicky se snaží v dětech budovat představu matematiky jako nezbytné součásti lidské kultury. Všechny tematické celky v učebnici mají jednotnou strukturu. Po motivačním úvodu následují jednoduchá cvičení, v nichž žáci objevují nové skutečnosti. Při řešení těchto úloh objevují nové zákonitosti a vztahy a pod vedením učitele samostatně formulují nové poznatky. V závěru kapitoly se „dohodnou“ na slovníčku, který budou pro nové pojmy používat. Tematický celek je pak uzavřen shrnutím všeho důležitého, co se děti naučily a dále zkouškou znalostí. Ta obsahuje další úlohy, které mohou děti řešit samostatně, např. jako domácí úlohy a mohou si na nich ověřit, jak probrané učivo zvládly. Text učebnice je doprovázen řadou ilustrací, fotografií a graficky je zpracován tak, aby učebnice děti zaujala. Hlavní text je na okrajích doprovázen lištou, která má motivační charakter, je věnována mezipředmětovým vztahům a všem výše uvedeným souvislostem matematiky a okolního světa. Lišta může sloužit učiteli také ke zpestření učiva a žákům k samostatné práci. Do učebnic je zařazeno také úvodní shrnutí a zopakování učiva matematiky 1.–5. ročníku ZŠ. Učebnice pro 6.ročník/primu je rozdělena do dvou částí, které obsahují následující tematické celky: Aritmetika Desetinná čísla; Dělitelnost přirozených čísel; Grafy. Publikace: Matematika 6 pro ZŠ a VG Aritmetika PS - Binterová Helena;Fuchs Eduard;Tlustý Pavel. Pracovní sešitje praktickým a užitečným doplňkem k učebnici, má shodné řazení a číslování celků jako učebnice. Pracovní sešit usnadňuje řešení úloh z učebnice a umožňuje žákům zapisovat poznámky a řešení k úlohám z vyučovací hodiny. Současně obsahuje i řadu příkladů k samostatné


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.