Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Maťa Cafe Babar

Knihy

Maťa Cafe Babar

Hodnocení: 1x
  • 4

Sborník přináší šestnáct příspěvků přednesených na stejnojmenné mezinárodní konferenci, kterou (k dvoustému výročí bitvy u Slavkova) pořádal Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách za součinnosti Akademie věd ČR a zejména Historického ústavu AV ČR v listopadu 2005 v Praze. Francouzští organizátoři ve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Maťa Cafe Babar koupíte i tady

Specifikace Maťa Cafe Babar

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 97 Kč

Výbor poezie dvaceti současných sanfranciských básníků, kteří v 80. a 90. letech pořádali pravidelná čtení v Café Babar. Společným znakem těchto velmi různorodých básníků je odpor k akademičnosti a ne ... a dál?

Produkt Maťa Cafe Babar

Maťa Cafe Babar - parametry

Název produktu: Maťa Cafe Babar
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 97 Kč
Maximální cena: 142 Kč
Ušetríte až: 45 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sborník přináší šestnáct příspěvků přednesených na stejnojmenné mezinárodní konferenci, kterou (k dvoustému výročí bitvy u Slavkova) pořádal Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách za součinnosti Akademie věd ČR a zejména Historického ústavu AV ČR v listopadu 2005 v Praze. Francouzští organizátoři ve snaze vyhnout se konvenčnímu přetřásání jubilující události zvolili zadání konference formou otázky obrácené do bu-doucna a ponechali účastníkům plnou volnost ve volbě odpovědí. Různě specializovaní badatelé se tak každý po svém vypořádali s nejistotou, jakým způsobem a zda vůbec proslulé Napoleonovo vítězství ovlivnilo dění a vývoj v „jejich“ disciplíně. Někteří výzvu pojali jako přehled hlavních vývojových trendů ve svém oboru, jiní kladli otazníky k pojetí revoluce 1789, exportované Napoleonem za hranice Francie, jako zásadního zlomu v dějinách moderní Evropy, filozofičtěji zaměření se zamýšleli nad smyslem jedné bitvy v kontextu diskurzů soudobé historiografie či zpochybňovali interpretační matrice, vnucené evropské intelektuální tradici právě 19. stoletím. Tematické rozvolnění se uplatnilo v jednotlivých programových celcích (19. století ve zpětných pohledech, mocenské vztahy, výměny intelektuálních modelů, de-mografie a ekonomie, vědeckotechnické inovace), v nichž se dostalo i na otázky menšin a přenos ideologií, zatímco popisnou historii „králů a bitev“, k níž Slavkov zvláště svádí, se podařilo ponechat za zdmi konferenčního sálu. Publikace: Cafe Babar - 20 současných sanfranciských básníků - Christian Lequesne;Svatava Raková. Výbor poezie dvaceti současných sanfranciských básníků, kteří v 80. a 90. letech pořádali pravidelná čtení v Café Babar. Společným znakem těchto velmi různorodých básníků je odpor k akademičnosti a nedůvěra k velkým nakladatelstvím. Publikace: Cafe Babar - 20 současných sanfranciských básníků - Christian Lequesne;Svatava Raková.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.