Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005

Knihy

Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005 – Academy of Arts, Architecture and Design in Prague - Martina Pachmanová, Markéta Pražanová . Při příležitosti 120. výročí založení Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze vychází rozsáhlá reprezentativní publikace, která se soustřeďuje jak na historii, tak na současnost ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005 koupíte i tady

Specifikace Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 589 Kč

Při příležitosti 120. výročí založení Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze vychází rozsáhlá reprezentativní publikace, která se soustřeďuje jak na historii, tak na současnost školy. ... a dál?

Produkt Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005

Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005 - parametry

Název produktu: Martina Pachmanová, Markéta Pražanová: Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 589 Kč
Maximální cena: 774 Kč
Ušetríte až: 185 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005 – Academy of Arts, Architecture and Design in Prague - Martina Pachmanová, Markéta Pražanová . Při příležitosti 120. výročí založení Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze vychází rozsáhlá reprezentativní publikace, která se soustřeďuje jak na historii, tak na současnost školy. Kniha chce ukázat to nejlepší ze současného českého umění, designu a architektury nejmladší generace a vedle toho se dotknout řady důležitých témat souvisejících s historickým vývojem školy a s jejím mezioborovým zaměřením. Historii školy od jejího založení v roce 1885 do současnosti shrnují ve svých textech autorky Pavla Pečinková a Martina Pachmanová. Vedle odborných textů je v knize kladen důraz na obrazovou část – právě ona by měla školu ukázat jako instituci s výrazným tvůrčím potenciálem v nejrůznějších výtvarných oblastech: designu, architektury, užitého a volného umění a grafického designu a vizuální komunikace. Představeny jsou vybrané práce studentů a pedagogů všech ateliérů. Nechybí katedra dějin umění a estetiky zastoupená teoretickými studiemi současných pedagogů. Součástí knihy je i řada rozhovorů s nejvýznamnějšími osobnostmi, ať už bývalými studenty školy, nebo pedagogy, včetně renomovaných a světově etablovaných autorů (představí se architekti Jan Kaplický a Tomáš Pilař, designéři Bořek Šípek a Dominika Nell Applová, výtvarníci Adriena Šimotová, David Černý, Václav Cigler a Jaroslav Róna, grafici Zdeněk Ziegler a Klára Kvízová či teoritici Josef Hlaváček a Jan Tomeš). V knize se nezapomnělo ani na další aktivity školy - činnost galerie, knihovny a přehled publikační činnosti. Soupisy všech posluchačů a pedagogů je publikace zakončena. Kniha se však nevěnuje jen historii a současnosti VŠUP, snaží se také ukázat budoucnost. V příštích letech se totiž ateliéry přemístí do nového areálu v pražských Ďáblicích. V publikaci je tedy prostřednictvím vizualizací a dokumentace stručně představen návrh řešení nové budovy od architektonického ateliéru Josefa Pleskota. Kniha je určena jak odborné veřejnosti, tak všem, kteří se v Čechách i v zahraničí zajímají o výtvarné umění. Vysoká škola umělecko-průmyslová 1885-2005 – Academy of Arts, Architecture and Design in Prague - Martina Pachmanová, Markéta Pražanová od nakladatelství UMPRUM v kategorii Neroz2 | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.