Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost

Próza - beletrie

Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Bůh nezná budoucnost - Esej o víře - Martin Komárek. Autor je známý širší veřejnosti především jako publicista a přední politický komentátor. Nyní předstupuje před čtenáře v odlišné roli - jako člověk tázající se po věcech víry, po Bohu a smyslu života, tedy po něčem, co je v naší kultuře považováno za výsostně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Bůh nezná budoucnost
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost koupíte i tady

Specifikace Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 183 Kč

Autor je známý širší veřejnosti především jako publicista a přední politický komentátor. Nyní předstupuje před čtenáře v odlišné roli - jako člověk tázající se po věcech víry, po Bohu a smyslu života, ... a dál?

Produkt Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost

Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost - parametry

Název produktu: Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 266 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Bůh nezná budoucnost - Esej o víře - Martin Komárek. Autor je známý širší veřejnosti především jako publicista a přední politický komentátor. Nyní předstupuje před čtenáře v odlišné roli - jako člověk tázající se po věcech víry, po Bohu a smyslu života, tedy po něčem, co je v naší kultuře považováno za výsostně osobní, neveřejné, ba intimní. Komárek se záměrně nepokouší o teologický traktát ani o nějaké teoreticko- filozofi cké pojednání. O Bohu, víře, církvi a tzv. posledních věcech člověka, tj. smrti a umírání, posmrtném životě, peklu a ráji, píše jako o něčem vnitřně naléhavém a osobně prožívaném. Jeho metodou je přirozená logika, respektive "zdravý selský rozum", a zajímají ho jen takové otázky a odpovědi, které mají nějaký živý smysl pro člověka, a nikoli pro teoretické disputace. Netváří se přitom, že zná všechny odpovědi - naopak mnohokrát říká "možná", "pravděpodobně", "nevím". Autorovy úvahy mohou být pro mnohé - jak věřící, tak nevěřící - pohoršující a pobuřující. Opravdu nic mu není takříkajíc svaté, avšak jeho provokativnost v tomto případě není prvoplánová. Vyplývá spíše z upřímnosti a bezpředsudečnosti, s níž k tématu přistupuje. Proto také jeho knížka se čtenářem "hovoří" - je otevřeným dialogem o nejpodstatnějších věcech lidského života, jeho smyslu, víře, smrti a nesmrtelnosti. Bůh nezná budoucnost - Esej o víře - Martin Komárek od nakladatelství Eroika v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Rozsáhlá syntetická práce profesora historie Londýnské univerzity patří k nečetným dílům, která se v jednom svazku snaží zhostit celku evropských dějin od prehistorických počátků až po pád komunismu počátkem devadesátých let. Daviesova práce je pozoruhodná především tím, že provádí skutečnou syntézu politických, náboženských, kulturních a sociálních dějin Evropy a zároveň přináší ohromné množství objevných analýz a sond do málo známých nebo zapomenutých jevů evropských dějin. Kniha je vybavena rozsáhlými dodatky obsahujícími data, statistické přehledy, tabulky, mapy a grafy. (esej o víře) Martin Komárek (nar. 1961) vystudoval filozofii a ekonomii na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Od roku 1990 pracuje jako komentátor deníku MF Dnes. Vedle publicistiky se věnuje také beletrii. Napsal mj. prózy Dřevěná panenka (1990), Mefitis (1996), Smrťáci (2000), Smradlavý pes (2006), sci-fi romány Rytíři kříže (2002) a Rytíři krve (2003) a sbírku veršů Kdy už dědku zkapeš (2004). Martin Komárek žije se třetí partnerkou a má pět dětí.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.