Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr

Knihy

Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Sešity 2´10 – Rozhovory ´36; Stříbrný vítr - výběr z tvorby Šestatřisátníků. Sešit je sestaven z tvorby Šestatřicátníků, uveřejňované v samizdatových časopisech Rozhovory 36 a Stříbrný vítr. V knize se objevují mimo jiné Havlovy neznámé texty z jeho nejranějšího období, objevené v hlubinách Hrádečku. Šestatřicátníci ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86802
skladem

Jaké má kniha
Rozhovory ´36; Stříbrný..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr koupíte i tady

Specifikace Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 201 Kč

Sešit je sestaven z tvorby Šestatřicátníků, uveřejňované v samizdatových časopisech Rozhovory 36 a Stříbrný vítr. V knize se objevují mimo jiné Havlovy neznámé texty z jeho nejranějšího období, objevené v hlubinách Hrádečku. Šestatřicátníci byli „první partou“, kterou kolem sebe Václav Havel shromáždil, když jemu a všem ostatním bylo sedmnáct let. Šlo zajisté o „partu“ dosti výjimečnou - partu teenagerů s ambicemi literárními, politickými a filosofickými, jež se cílevědomě míjely s literárními, politickými a » ... a dál?

Produkt Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr

Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr - parametry

Název produktu: Martin C. Putna, Jan Hron: Rozhovory ´36; Stříbrný vítr
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 201 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Sešity 2´10 – Rozhovory ´36; Stříbrný vítr - výběr z tvorby Šestatřisátníků. Sešit je sestaven z tvorby Šestatřicátníků, uveřejňované v samizdatových časopisech Rozhovory 36 a Stříbrný vítr. V knize se objevují mimo jiné Havlovy neznámé texty z jeho nejranějšího období, objevené v hlubinách Hrádečku. Šestatřicátníci byli „první partou“, kterou kolem sebe Václav Havel shromáždil, když jemu a všem ostatním bylo sedmnáct let. Šlo zajisté o „partu“ dosti výjimečnou - partu teenagerů s ambicemi literárními, politickými a filosofickými, jež se cílevědomě míjely s literárními, politickými a filosofickými proudy své doby, nejtemnějších stalinských let. Václav Havel tehdy činí vlastně totéž, co bude činit v šedesátých letech, když se pokusí nalézt platformu nezávislé tvorby a myšlení napříč směry v časopise Tvář. A činí totéž, co bude činit v sedmdesátých letech, když zorganizuje další společenství nezávislých osobností kultury, myšlení i politiky - Chartu 77. A činí koneckonců totéž, co bude činit v devadesátých letech, když bude navzdory tendenci k naprosté identifikaci politiky se stranictvím hlásat „nepolitickou politiku“ - politiku, jejímiž nositeli by měly být integrální nezávislé osobnosti, pro které je politická příslušnost jen druhotná. Kdyby pro nic jiného, tedy proto je poučné číst tyto nejranější, teenagerovské texty Václava Havla a členů jeho „první party“ - jeho „protocharty“. (z předmluvy Martina C. Putny ke knize Rozhovory 36, Stříbrný vítr) Sešity 2´10 – Rozhovory ´36; Stříbrný vítr - výběr z tvorby Šestatřisátníků od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.