MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

Knihy naučná literatura

Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788024742076

Všechno je jinak napsala manželská dvojice ekonomů, která si na rozdíl od našich politiků umí dát dvě a dvě dohromady a neváhá to otevřeně říct. Vladimír Pikora a Markéta Šichtářová tak všem občanům této země nabízí neocenitelnou službu. Nezávislý náhled na celkovou situaci vám přiblíží hned z několika hledisek. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86364
skladem

Jaké má kniha
Všechno je jinak
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

Čerstvá hodnocení Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

  • 5

Míša96, 25. listopadu 2015

Zajímavé, názorově i formou, přirovnání aktuálních ekonomických životů k běžným věcem je místy docela vtipné, každopádně knížka i "neekonomům" může lehce stravitelnou formou ozřejmit aktuální ekonomické a politické problémy současného světa a především Evropy.


Specifikace Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 172 Kč

Co když je všechno jinak, než se na první pohled zdá? Ve společnosti roste napětí. Nepokoje se šíří Evropou. Jedna krize střídá druhou. Možná se blíží kolaps eurozóny. Jak to skončí? Vstupujeme do nové éry? Dá se snad v takové chvíli spoléhat na to, že se o nás postará stát? Myslíte na stáří, ale nevíte, jak v tak zvláštní době investovat bezpečně? Známí ekonomové Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová na tyto otázky odpovídají způsobem srozumitelným každému laikovi. Boří jeden mýtus za druhým, odmaskovávají » ... a dál?

Produkt Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak - parametry

Název produktu: Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 172 Kč
Maximální cena: 202 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Všechno je jinak napsala manželská dvojice ekonomů, která si na rozdíl od našich politiků umí dát dvě a dvě dohromady a neváhá to otevřeně říct. Vladimír Pikora a Markéta Šichtářová tak všem občanům této země nabízí neocenitelnou službu. Nezávislý náhled na celkovou situaci vám přiblíží hned z několika hledisek. Dozvíte se například, že: "...při vládách stejně užitečných pro naše veřejné finance, jako byly vlády během posledních deseti let, jsme zralí na bankrot už za sedmnáct let. A ještě jednou srozumitelněji pro politiky: Ještě sedmnáct let si můžete hrát s ekonomikou jako kluci na písečku s bábovičkami, a pak už si nebudete mít s čím hrát, protože vám nejspíš zbankrotuje...". V kapitole o problematice Evropské unie se dozvíte, že "megalomanský projekt s názvem euro se vymkl kontrole. A čím déle si to budeme odmítat přiznat, tím větší cenu za to budeme platit" Že je situace České republiky, která tak ochotně v rámci EU finančně vypomáhá ostatním státům, na pováženou, svědčí i fakt, že v následujících letech "bude splatných mnoho dluhopisů. Státní dluhopisy se splácejí tak, že stát vydá nové dluhopisy a za získané peníze splatí dluhopisy předchozí. Neboli státní dluh se v realitě nesplácí, jen se dluh vytlouká dluhem. Dluh se tedy kvůli úrokům bude nabalovat jako sněhová koule i v případě, že od zítřka budeme hospodařit s vyrovnaným rozpočtem - což je ovšem nerealisticky optimistické" V knize najdete i další neméně zajímavé kapitoly, například o tom, proč nás stát tlačí k investicím do penzijních fondů, když je to nerentabilní, o investicích, které smysl mají, o eurozóně a o krizi. Mottem publikace Všechno je jinak je část písničky skupiny Kabát, kterou všichni dobře známe: "Jak je to s pravdou? s pravdou se šetří možná proto aby zbyla je flekatá jak dalmatin je černobílá chudák holka s dechem nestačí.." (skladba Kdoví jestli) Autor : Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora, "Stát se nás snaží přesvědčit, že spoření na důchod s penzijními fondy je jedinou správnou možností. Ale nepřesvědčil nás," tvrdí ekonomové Markéta Šichtářová a Vladimír Pikora , autoři publikace s názvem Všechno je jinak . Taková kniha o ekonomice tu ještě nebyla. Dvojice ekonomů (v soukromí jsou to manželé) si vzala na mušku vše, čím nám v poslední době krmí uši politikové. Napětí ve společnosti roste, možná se blíží kolaps eurozóny, jak to skončí? Vstupujeme do nové éry? Myslíte na stáří, ale nevíte, jak v tak zvláštní době investovat bezpečně? Proč je zlato tak drahé? A je snad dokonce možné, že by Slováci platili českou korunou? Na tyto a další otázky odpovídají Šichtářová s Pikorou srozumitelně a jednoduše. Jejich názory jdou přitom proti většinovému proudu, např. jejich kritický postoj k penzijní reformě byl znám již před vydáním této knihy. Snad neprozradíme příliš, když uvedeme, že podle autorů je scénář dalšího osudu naší země a Evropy spíše pesimistický. A co nám tedy autoři radí? Tak např. dát na vlastní selský rozum, nevzpírat se přírodě, nevěřit slepě politikům a


Recenze Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

Míša96, 25. listopadu 2015Zajímavé, názorově i formou, přirovnání aktuálních ekonomických životů k běžným věcem je místy docela vtipné, každopádně knížka i "neekonomům" může lehce stravitelnou formou ozřejmit aktuální ekonomické a politické problémy současného světa a především Evropy.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Všechno je jinak

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.