Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna

Próza - beletrie

Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna

Hodnocení: 1x
  • 4

„Nemůžete vědět, co jsem zač, pokud jste nepřečetli knížku, která se jmenuje Dobrodružství Toma Sawyera; ale na tom vlastně nesejde. Tu knížku napsal pan Mark Twain, a co tam píše, je pravda, teda z valný části. To dá rozum, sem tam si něco přibarvil... Na tom nic není. Neznám člověka, kterej by čas od času v něčem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dobrodružství Huckleber..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna koupíte i tady

Specifikace Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 111 Kč

To jsou slova Hucka Finna, jimiž začíná slavný americký román, jenž se stal po právu jedním z pilířů moderní americké prózy. V době svého vzniku v roce 1884 nepřinesl Marku Twainovi úspěch jako předch ... a dál?

Produkt Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna

Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna - parametry

Název produktu: Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 111 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 173 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

„Nemůžete vědět, co jsem zač, pokud jste nepřečetli knížku, která se jmenuje Dobrodružství Toma Sawyera; ale na tom vlastně nesejde. Tu knížku napsal pan Mark Twain, a co tam píše, je pravda, teda z valný části. To dá rozum, sem tam si něco přibarvil... Na tom nic není. Neznám člověka, kterej by čas od času v něčem nezalhal.“ To jsou slova Hucka Finna, jimiž začíná slavný americký román, jenž se stal po právu jedním z pilířů moderní americké prózy. Jeho první americké vydání v roce 1885 způsobilo autorovi řadu nepříjemností. Z některých knihoven byla kniha dokonce stažena jako dílo poskytující špatný příklad mládeži. Nebylo divu. Vybrat si za vypravěče mladého bezdomovce Hucka, nechat ho s uprchlým černochem Jimem plout na voru téměř dva tisíce kilometrů znamenalo obrátit naruby představu „amerického snu“ o úspěchu a blahobytu. Byl to odvážný pohled - pohled člověka, který v mnoha ohledech předběhl svou dobu. Román dokáže oslovit i současné

čtenáře svým humorem i smutkem, svou upřímností i touhou po svobodě, stejně mocnou jako proud řeky Mississippi, která protéká celým Huckovým vyprávěním. I dnes vnímáme Huckův příběh zprvu okouzleni romantikou dalekých cest, později ho však čteme i jinýma očima, a pokaždé nacházíme další souvislosti. Dobrodružství Huckeberryho Finna nyní vychází v novém překladu Jany Mertinové, který vyprávění dodal nebývalou svěžest a přitažlivost. Přiměje vás k  pláči i k smíchu zároveň, jak budete znovu s hrdiny prožívat jejich naděje i zklamání. Preklad: Jana Mertinová To jsou slova Hucka Finna, jimiž začíná slavný americký román, jenž se stal po právu jedním z pilířů moderní americké prózy. V době svého vzniku v roce 1884 nepřinesl Marku Twainovi úspěch jako předchozí román o Tomu Sawyerovi. Byl stažen z amerických knihoven jako kniha poskytující špatný příklad mládeži. Vždyť vybrat si za vypravěče kluka ze spodiny společnosti - to chtělo odvahu. A postavit příběh na přátelství chuďase Hucka a uprchlého černocha Jima a vytvořit mezi nimi pouto silné a vřelé, prověřené tolika nebezpečími, kterou skýtá plavba po řece Mississippi za svobodou -, to si vyžádalo víc než odvahu, ale naprosto nový pohled člověka, který přehlédl svou dobu. Román je mnohovrstevnatý a bohatý. V dětství ho čteme okouzleni dobrodružstvím, později ho čteme jinýma očima, a pokaždé se nám odkrývají další souvislosti a zaujmou nová místa. Dobrodružství Huckleberryho Finna nyní vychází v novém překladu Jany Mertinové, který vyprávění dodal nebývalou svěžest a přitažlivost. Přiměje vás k pláči i k smíchu zároveň, jak budete znovu s hrdiny prožívat jejich naděje i zklamání. Dobrodružství Huckleberryho Finna - Mark Twain: Román Dobrodružství Huckleberryho Finna Marka Twaina byl vydaný v roce 1884, před sto dvaceti lety. V době svého vzniku autorovi nepřinesl úspěch jako předchozí román o Tomu Sawyerovi, ale literární veřejnost ho přijala chladně, až nevraživě. V některých knihovnách byl dokonce zapsán na index zakázaných knih, nevhodných pro mládež.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.