Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Marie Majerová: Přehrada

Próza - beletrie

Marie Majerová: Přehrada

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Přehrada - Marie Majerová. Marie Majerová (1882-1967) je známá jako prozaička ženských osudů a autorka románů se sociální tematikou Siréna a Havířská balada. Vrcholem jejího díla je však mnohem spíše román Přehrada, který poprvé vyšel roku 1932 a který vysoce ocenil F. X. Šalda. Spisovatelka se v něm ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Jaké má kniha
Přehrada
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Majerová: Přehrada koupíte i tady

Specifikace Marie Majerová: Přehrada

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 203 Kč

Marie Majerová (1882-1967) je známá jako prozaička ženských osudů a autorka románů se sociální tematikou Siréna a Havířská balada. Vrcholem jejího díla je však mnohem spíše román Přehrada, který poprvé vyšel roku 1932 a který vysoce ocenil F. X. Šalda. Spisovatelka se v něm inspirovala avantgardními postupy a zvláště prózami Američana Dos Passose; zachytila moderní velkoměsto s pestrou směsicí obyvatel, prostorů a tvarů, s kontrasty všední bídy, vymožeností civilizace a exotičnosti. Ve třiceti devíti krátkých » ... a dál?

Produkt Marie Majerová: Přehrada

Marie Majerová: Přehrada - parametry

Název produktu: Marie Majerová: Přehrada
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 203 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 96 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Přehrada - Marie Majerová. Marie Majerová (1882-1967) je známá jako prozaička ženských osudů a autorka románů se sociální tematikou Siréna a Havířská balada. Vrcholem jejího díla je však mnohem spíše román Přehrada, který poprvé vyšel roku 1932 a který vysoce ocenil F. X. Šalda. Spisovatelka se v něm inspirovala avantgardními postupy a zvláště prózami Američana Dos Passose; zachytila moderní velkoměsto s pestrou směsicí obyvatel, prostorů a tvarů, s kontrasty všední bídy, vymožeností civilizace a exotičnosti. Ve třiceti devíti krátkých kapitolkách, z nichž každá je umístěna do jiného prostředí, se v průběhu čtyřiadvaceti hodin líčí revoluce, která se odehrává v Praze v budoucnosti. Tato revoluce není pouhý mocenský převrat, ale je také v avantgardním duchu pojata jako hra. Současná edice se vrací k prvnímu vydání z roku 1932, a odstraňuje tak poválečné autocenzurní zásahy, které Majerová ve svém díle provedla. Publikace: Přehrada - Marie Majerová. Edice: Česká knižnice - HOST - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 320 str. - ISBN: 978-80-7294-362-3 - Kniha Marie MajerováHOST 2010, edice Česká knižniceKniha, čeština, 320 stran Autor knihy Marie Majerová, Vydavatelstvo HOST


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.