Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná

Knihy

Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná

Hodnocení: 1x
  • 4

Hlavní hrdinka této knihy Kateřina Horáčková prožila nesnadný život. Pocházela z dobře situované rodiny, avšak zamilovala se do nemajetného houslisty. A rozhodla se spojit s ním svůj život navzdory odporu svých rodičů. Ti se jí za neposlušnost odměnili vyděděním. Po boku milovaného muže Kateřina vystuduje ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná koupíte i tady

Specifikace Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 59 Kč

Učila jsem budoucí učitele a učitelky hudby a dělala jsem to ráda. Mladí lidé zaujatí pro hudbu mi připadali citlivější než jejich vrstevníci.Studium hudebního učitelství bylo pětileté. Během té doby jsem si k jednotlivým studentům vytvořila pevný citový vztah. Měl kladnou hodnotu, jestliže student oplýval pozitivními osobními vlastnostmi. Horliví studenti s pevnou vůlí prosadit se v životě a dosáhnout dobrých výsledků u mě vždy zabodovali. Ne vždy byl jejich hlavní devizou talent, ale především poctivá práce i » ... a dál?

Produkt Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná

Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná - parametry

Název produktu: Marie Magdalena Horňanová: Vyděděná
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 59 Kč
Maximální cena: 162 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hlavní hrdinka této knihy Kateřina Horáčková prožila nesnadný život. Pocházela z dobře situované rodiny, avšak zamilovala se do nemajetného houslisty. A rozhodla se spojit s ním svůj život navzdory odporu svých rodičů. Ti se jí za neposlušnost odměnili vyděděním. Po boku milovaného muže Kateřina vystuduje konzervatoř, získá práci učitelky hudby a založí rodinu. V těsných poměrech zvládne porodit a vychovat tři chlapce. Osud ji však tvrdě zkouší nevyléčitelnou nemocí jejích dětí a ztrátou nejbližších lidí. Kateřina vše překoná a nevzdá se. Žije dál pro své děti a ve vzpomínce na lásku svého života.Příběh statečné ženy napsala Marie Magdalena Horňanová (nar. 1920) podle skutečnosti - svou hrdinku dobře zná. Sama musela překonat mnoho překážek a nesnází ve svém životě včetně nacistické perzekuce. Pochází ze slovenské Žiliny, vzdělání (gymnázium, konzervatoř, FFUK - obor hudební vědy a PedFUK - obor hudební výchovy a psychologie) absolvovala převážně v Praze, v níž nakonec zakotvila. Během studia porodila a vychovala tři děti. Poté vyučovala hudbě (hře na klavír) na Vyšší hudební pedagogické škole, kvůli politické obstrukci, jež roku 1953 postihla jejího manžela i ji, odešla do Lidové školy umění. Zde vytrvala až do důchodu. Literární zkušenosti sbírala již od mládí, ty první získala v publicistice. Knižní tvorbě se věnuje až v posledních letech a čerpá náměty ze svého života a ze života blízkých lidí. Dosud jí vyšlo čtvero knih: Neobyčejný život (2005), Blechy v kožichu (2006), Nechtěná msta (2009) a Povídkování o chybování (2010). Učila jsem budoucí učitele a učitelky hudby a dělala jsem to ráda. Mladí lidé zaujatí pro hudbu mi připadali citlivější než jejich vrstevníci.Studium hudebního učitelství bylo pětileté. Během té doby jsem si k jednotlivým studentům vytvořila pevný citový vztah. Měl kladnou hodnotu, jestliže student oplýval pozitivními osobními vlastnostmi. Horliví studenti s pevnou vůlí prosadit se v životě a dosáhnout dobrých výsledků u mě vždy zabodovali. Ne vždy byl jejich hlavní devizou talent, ale především poctivá práce i snaha dosáhnout cíle. Občas jsem se setkala s velkými talenty, kteří i přes své mimořádné nadání od pánaboha neuspěli u postupových zkoušek. Bývali to lenoši, kterým se nechtělo denně věnovat svému nástroji dlouhé hodiny cvičení a usilovné práce. Potvrdilo se mi, že sebevětší nadání není nic platné bez usilovné práce a píle. Fascinovali mne pravdomluvní a poctiví žáci. Tyto dvě vlastnosti vyžadují nemálo odvahy a pevné vůle. Takové posluchače jsem obdivovala a měla je ráda. ((hemofilie))


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.