Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná

Knihy

Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná

Hodnocení: 1x
  • 4

O autorce knihy: Marie Magdalena Horňanová (nar. 1920) napsala příběh statečné ženy podle skutečnosti svou hrdinku dobře zná. Sama musela překonat mnoho překážek a nesnází ve svém životě včetně nacistické perzekuce. Pochází ze slovenské Žiliny, vzdělání (gymnázium, konzervatoř, FFUK obor hudební vědy a PedFUK obor ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vyděděná
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná koupíte i tady

Specifikace Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 59 Kč

Hlavní hrdinka této knihy Kateřina Horáčková prožila nesnadný život. Pocházela z dobře situované rodiny, avšak zamilovala se do nemajetného houslisty. A rozhodla se spojit s ním svůj život navzdory od ... a dál?

Produkt Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná

Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná - parametry

Název produktu: Marie Magdalena Horňanová-Jodasová: Vyděděná
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 59 Kč
Maximální cena: 162 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

O autorce knihy: Marie Magdalena Horňanová (nar. 1920) napsala příběh statečné ženy podle skutečnosti svou hrdinku dobře zná. Sama musela překonat mnoho překážek a nesnází ve svém životě včetně nacistické perzekuce. Pochází ze slovenské Žiliny, vzdělání (gymnázium, konzervatoř, FFUK obor hudební vědy a PedFUK obor hudební výchovy a psychologie) absolvovala převážně v Praze, v níž nakonec zakotvila. Během studia porodila a vychovala tři děti. Poté vyučovala hudbě (hře na klavír) na Vyšší hudební pedagogické škole, kvůli politické obstrukci, jež roku 1953 postihla jejího manžela i ji, odešla do Lidové školy umění. Zde vytrvala až do důchodu. Literární zkušenosti sbírala již od mládí, ty první získala v publicistice. Knižní tvorbě se věnuje až v posledních letech a čerpá náměty ze svého života a ze života blízkých lidí. Dosud jí vyšlo čtvero knih: Neobyčejný život (2005), Blechy v kožichu (2006), Nechtěná msta (2008) a Povídkování o chybování (2009). Ukázka z knihy: ÚVOD Učila jsem budoucí učitele a učitelky hudby a dělala jsem to ráda. Mladí lidé zaujatí pro hudbu mi připadali citlivější než jejich vrstevníci.Studium hudebního učitelství bylo pětileté. Během té doby jsem si k jednotlivým studentům vytvořila pevný citový vztah. Měl kladnou hodnotu, jestliže student oplýval pozitivními osobními vlastnostmi. Horliví studenti s pevnou vůlí prosadit se v životě a dosáhnout dobrých výsledků u mě vždy zabodovali. Ne vždy byl jejich hlavní devizou talent, ale především poctivá práce i snaha dosáhnout cíle. Občas jsem se setkala s velkými talenty, kteří i přes své mimořádné nadání od pánaboha neuspěli u postupových zkoušek. Bývali to lenoši, kterým se nechtělo denně věnovat svému nástroji dlouhé hodiny cvičení a usilovné práce. Potvrdilo se mi, že sebevětší nadání není nic platné bez usilovné práce a píle. Fascinovali mne pravdomluvní a poctiví žáci. Tyto dvě vlastnosti vyžadují nemálo odvahy a pevné vůle. Takové posluchače jsem obdivovala a měla je ráda. Jednou z těchto mému srdci blízkých osobností byla studentka, která až do svých dívčích let žila jako hrdinka Červené knihovny. Poté co se rozhodla pro samostatný život bez ochrany rodičů, nastal zvrat. Na paty se jí přilepila smůla, velká smůla, jež vyvrcholila neštěstím. Její příběh, který se řadě čtenářů může zdát ze začátku nevkusně přeslazený a v závěru melodramatický, vyprávím v této knížce. Pustila jsem se do psaní po dlouhých letech, kdy tato studentka všechna neštěstí srdnatě přestála, lidsky dozrála a vytvořila pro svou rodinu pěkný harmonický domov, plný lásky a vzájemné úcty. Máme se po celou tu doby navzájem rády a často spolu komunikujeme přes internet. Knížku o ní a jejím životě jsem napsala s jejím svolením. Změnila jsem jména téměř všech aktérů tohoto příběhu. Nejsem spisovatelka tím ospravedlňuji nedostatky svého vyprávění. Začala jsem psát až v osmdesátce, abych zaznamenala a vypověděla důležité události svého života i života lidí mně blízkých. Dosud jsem napsala čtyři knihy. ((hemofilie


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.