Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Marek Čejka: Izrael a Palestina

Knihy naučná literatura

Marek Čejka: Izrael a Palestina

Hodnocení: 1x
  • 4

Izrael a Palestina – Minulost, současnost a směřování blízkovýchodního konfliktu - Marek Čejka. Jedná se o jednu z prvních původních českých knih zaměřujících se na izraelsko-palestinský konflikt. Čtenáře jím v několika částech provede, objasní mu hlavní pojmy a fenomény počínaje stručnou historií arabsko-židovských ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Izrael a Palestina
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marek Čejka: Izrael a Palestina koupíte i tady

Specifikace Marek Čejka: Izrael a Palestina

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 197 Kč

Jedná se o jednu z prvních původních českých knih zaměřujících se na izraelsko-palestinský konflikt. Čtenáře jím v několika částech provede, objasní mu hlavní pojmy a fenomény počínaje stručnou histor ... a dál?

Produkt Marek Čejka: Izrael a Palestina

Marek Čejka: Izrael a Palestina - parametry

Název produktu: Marek Čejka: Izrael a Palestina
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Izrael a Palestina – Minulost, současnost a směřování blízkovýchodního konfliktu - Marek Čejka. Jedná se o jednu z prvních původních českých knih zaměřujících se na izraelsko-palestinský konflikt. Čtenáře jím v několika částech provede, objasní mu hlavní pojmy a fenomény počínaje stručnou historií arabsko-židovských vztahů před vznikem Izraele a rokem 2013 konče. Práce je určena nejen odborníkům a studentům, ale i všem ostatním, kteří se zajímají o blízkovýchodní problematiku. Marek Čejka energicky zaplňuje mezeru v oblasti původních studií o historii a současnosti Blízkého východu. Po desetiletích hluboké ideologické izolace od tamních reálií byl český čtenář v 90. letech odkázán převážně na překlady zahraničních prací. Čejkova kniha dává možnost seznámit se s vývojem a situací v Izraeli a na palestinských územích z pohledu nové generace odborníků, která zná místní poměry nejen zprostředkovaně, ale rovněž na základě své osobní zkušenosti, studia a vědeckého výzkumu přímo na místě. Jiří Schneider diplomat a analytik, velvyslanec ČR v Izraeli v letech 1995-1998 Kniha Marka Čejky boří dva vzájemně se posilující mýty o izraelsko-palestinském konfliktu, které jsou v českém prostředí hodně rozšířené: ten první hovoří o "odvěkém sváru Židů a muslimů" a druhý o "izraelsko-palestinském konfliktu jako ztělesnění střetu dvou civilizací - židovsko-křesťanské západní versus muslimské orientální". Přestože autor uznává, že náboženské i civilizační odkazy hrají v blízkovýchodním sporu důležitou roli, jeho podstata spočívá v územním sporu dvou nacionalismů - židovského a arabského. Tuto tezi dokládá pečlivou prezentací důležitých faktů o konfliktu od jeho počátků na přelomu 19. a 20. století až do současnosti. Čejkova kniha by měla být povinnou četbou pro každého, kdo se chce zorientovat v jednom z nejhůře řešitelných konfliktů současnosti. Pavel Barša Filozofická fakulta Karlovy univerzity a Ústav mezinárodních vztahů JUDr. PhDr. Marek Čejka, Ph.D. (1975) vystudoval právo a politologii. Mnohokrát navštívil Blízký východ a v letech 2001-2002 absolvoval stáž na katedře politologie Hebrejské univerzity v Jeruzalémě. V současnosti působí na Ústavu mezinárodních vztahů a přednáší na několika českých vysokých školách. Je autorem několika úspěšných knih, mimo jiné Lidé svatých zemí (2012), Judaismus a politika v Izraeli (2009) a řady vědeckých i populárních článků. Izrael a Palestina – Minulost, současnost a směřování blízkovýchodního konfliktu - Marek Čejka od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.