Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí

Knihy naučná literatura

Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí

Hodnocení: 1x
  • 4

Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí - Marcela Petrová Kafková. Práce se věnuje současným podobám stárnutí v české společnosti a analýze vlivu věku na participaci. Populační stárnutí a proměny společnosti související s individualizací a prosazováním neoliberální politiky vedou k tlaku na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Šedivějící hodnoty? Akt..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí koupíte i tady

Specifikace Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 177 Kč

Práce se věnuje současným podobám stárnutí v české společnosti a analýze vlivu věku na participaci. Populační stárnutí a proměny společnosti související s individualizací a prosazováním neoliberální p ... a dál?

Produkt Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí

Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí - parametry

Název produktu: Marcela Petrová-Kafková: Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 177 Kč
Maximální cena: 276 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí - Marcela Petrová Kafková. Práce se věnuje současným podobám stárnutí v české společnosti a analýze vlivu věku na participaci. Populační stárnutí a proměny společnosti související s individualizací a prosazováním neoliberální politiky vedou k tlaku na jedince, aby stárnul aktivně. Cílem práce je explorovat, jaké různé formy tato aktivita může nabývat, do jaké míry jsou v těchto oblastech senioři zapojeni a jak, či zda se jejich zapojení liší od mladších lidí. V práci je sledováno, jak senioři participují na různých sférách společnosti, a to jednak na úrovni postojů a hodnot, a jednak na úrovni skutečného jednání. V práci využíváme především dat z Evropského výzkumu hodnot (European Values Study, EVS), který v České republice proběhl v letech 1991, 1999 a 2008. Longitudinální povaha dat nám umožňuje nejen srovnávat postoje seniorů s postoji mladší generace, ale soustředit se na jejich proměnu v čase. Výsledky kvantitativních analýz jsou rozčleněny do čtyř kapitol, které se věnují participaci na různých oblastech společnosti: v rodině, na trhu práce, občanská a politická participace. V závěrečné kapitole evalujeme možnosti a meze/hranice pojmu aktivní stárnutí pro současnou českou společnost. Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí - Marcela Petrová Kafková od nakladatelství Masarykova univerzita Brno v kategorii | Biologie, evoluce za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.