Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík

Knihy

Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Jákobův žebřík – Polská literatura v letech 1945 - 1969 - Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední . Unikátní česko-polská dvojice spoluautorů přichází s projektem v českém kontextu rovněž unikátním: přinejmenším v období po roce 1989 se dosud neobjevila syntetická práce mapující dějiny polské literatury od konce 2. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík koupíte i tady

Specifikace Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 262 Kč

Kniha objasňuje a interpretuje vývoj literatury našich severních sousedů v letech 1945 – 1969. ... a dál?

Produkt Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík

Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík - parametry

Název produktu: Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední: Jákobův žebřík
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 262 Kč
Maximální cena: 359 Kč
Ušetríte až: 97 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jákobův žebřík – Polská literatura v letech 1945 - 1969 - Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední . Unikátní česko-polská dvojice spoluautorů přichází s projektem v českém kontextu rovněž unikátním: přinejmenším v období po roce 1989 se dosud neobjevila syntetická práce mapující dějiny polské literatury od konce 2. světové války. Tato kniha objasňuje a interpretuje vývoj literatury našich severních sousedů v letech 1945-1969. Zkoumané období je v publikaci rozděleno do čtyř etap. V každé z nich autoři pojmenovávají převažující názorové proudy, tematiku a žánry, analyzují a interpretují stěžejní díla výrazných osobností poezie a prózy v polské „vlasti“ i v exilu. Pozornost je věnována i institucím umožňujícím plnohodnotný rozvoj „literární kultury“, jako jsou časopisy a nakladatelství, jejich koncepce a názorové spektrum jimi prezentované.Nabízející se možnost srovnat dobové iluze, „ztráty a nálezy“, úspěchy i prohry polské s českými je zajímavou výzvou nejen pro české polonisty či studenty polonistiky nebo bohemistiky, ale i pro kteréhokoli hlubšího zájemce o to, co autoři označují pojmem literární kultura. Jákobův žebřík – Polská literatura v letech 1945 - 1969 - Malgorzata Kowalczyk, Petr Poslední od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.