Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě

Próza - beletrie

Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě

Hodnocení: 1x
  • 4

Láska na cizím hrobě - Ludvík Němec. Ludvík Němec (1957) patří k nejtalentovanějším autorům „ztracené generace“, která dozrávala na konci sedmdesátých a pak zejména v osmdesátých letech. Alexandra Berková, Miroslav Huptych, Jiřina Salaquardová, Lubor Kasal a další ovšem vydávali sporadicky... a po Listopadu byli ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Láska na cizím hrobě
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě koupíte i tady

Specifikace Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 177 Kč

To nejstručnější, co se dá říct o této knize je, že navazuje přesně tam, kde Němec před dvaceti lety skončil. Jde znovu o povídky, tentokrát je jich ovšem jenom pět a jsou dlouhé (románky). Všechny vo ... a dál?

Produkt Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě

Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě - parametry

Název produktu: Ludvík Němec: Láska na cizím hrobě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 177 Kč
Maximální cena: 434 Kč
Ušetríte až: 257 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Láska na cizím hrobě - Ludvík Němec. Ludvík Němec (1957) patří k nejtalentovanějším autorům „ztracené generace“, která dozrávala na konci sedmdesátých a pak zejména v osmdesátých letech. Alexandra Berková, Miroslav Huptych, Jiřina Salaquardová, Lubor Kasal a další ovšem vydávali sporadicky... a po Listopadu byli většinou převálcováni dvacet let mlčícími „navrátilci“ z šedesátých let a také už novou generací autorů, kteří se „nezkompromitovali“ publikováním za normalizace. V takových podmínkách vydává Ludvík Němec, autor již čtyř úspěšných a většinou vysoce hodnocených prozaických knih, poslední útlý svazek povídek Já jsem ta tma – a pak se nadobro odmlčí. Jelikož dnes Němce téměř nikdo nezná (případně si jej pletou se synem Janem, jehož prozaická prvotina byla v roce 2010 nominovaná na Ortenovu cenu), dovolím si citovat, co o jeho poslední knize řekl Jiří Kratochvil: „V souboru příhod Já jsem ta tma, mě Němcův krásný talent chytil tak, že jsem se mu poklonil až k zemi a pocítil jsem tu přízračnou spisovatelskou závist, kterou kdybych neukočíroval, tak mě celičkého sežrala. A taky proto jsem nepochopil, proč po téhle jedinečné knížce už Ludvík Němec nenapsal žádnou další...“ S velkou radostí nyní oznamujeme, že Ludvík Němec po téměř dvacetileté pauze (Já jsem ta tma vyšla poprvé v edici Tvar už v roce 1994) napsal a chystá k vydání novou knihu. Jmenuje se Láska na cizím hrobě a to nejstručnější, co se o ní dá říct je, že navazuje přesně tam, kde Němec před dvaceti lety skončil. Jde znovu o povídky, tentokrát je jich ovšem jenom pět a jsou dlouhé (románky). Všechny volně spojuje jeden motiv a jedna hrdinka, takže podobně jako byla Tma, jsou i Láska na cizím hrobě jakýmsi moderním, přetržitým románem. V jazyce či v asociativním rozvíjení motivů je Němec tak skvělý, že stěží hledá v současné české próze konkurenci. Láska na cizím hrobě - Ludvík Němec od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Láska na cizím hrobě - Ludvík Němec. „Idiote! Každý touží po lásce, ne? Jenže někdo si to přizná jen ve

snech…“ Tak shrnuje jedna postava této knihy pětici příběhů

o láskách sněných i nesněných, a především

o snílcích, kteří ten rozdíl nesnadno rozeznávají.

Tragikomický hrdina povídky Nějaké nebe naplňuje svůj osud vztahem

ve snu, zatímco jeho reálný život je sexuální laboratoří jiné ženy.

Vypravěč Dírky splétá magický příběh v temné komoře svých

představ. V dalším temném tunelu, tentokrát magnetické

Rezonance, nahlédneme do útrob těla i duše bilancujícího

hudebníka. Zbožný stařec v klíčovém příběhu Lůno je na sklonku

života pokoušen smyslnou touhou, jež ho přivede až na práh

zatracení. A v závěrečném Vybřežení se konečně vylije

z břehů ta kalná řeka erotických tužeb, jež nás vtahuje do

temných vírů pod splavem a napájí všechny příběhy této knihy.

Svorníkem je ironický vypravěč i potulná profesionálka lásky

Darja. Sám autor ovšem nabízí rozkoše nejen milostné, ale především

literární, jež činí z četby románků sugestivní


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.