Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání

Próza - beletrie

Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání

Hodnocení: 1x
  • 4

Domeček na Vesuvu je romantický milostný příběh, čerpající z velké části ze života jeho autorky. Ludmila Vaňková je známá především jako spisovatelka historických románů. V tomto pro ni netradičním díle však zobrazila hlavní hrdinku Jarmilu, jejíž příběh v mnohém připomíná část jejího vlastního života. Vysokoškolačka ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání koupíte i tady

Specifikace Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 185 Kč

Román o lásce a naději rozhodnout o svém životě jinak. V době normalizace vyměnila Jarmila politickou poslušnost v prestižním zaměstnání za práci u dráhy. Její manželství s výpravčím Vilémem je jako o ... a dál?

Produkt Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání

Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání - parametry

Název produktu: Ludmila Vaňková: Domeček na Vesuvu - 2. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 185 Kč
Maximální cena: 285 Kč
Ušetríte až: 100 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Domeček na Vesuvu je romantický milostný příběh, čerpající z velké části ze života jeho autorky. Ludmila Vaňková je známá především jako spisovatelka historických románů. V tomto pro ni netradičním díle však zobrazila hlavní hrdinku Jarmilu, jejíž příběh v mnohém připomíná část jejího vlastního života. Vysokoškolačka Jarmila je z politických důvodů propuštěna ze zaměstnání, které odpovídá jejíkvalifikaci a najde si práci jako signalistka u dráhy. Ve venkovské stanici poznává svéráznéželezničářské prostředí, seznamuje se s lidmi, kteří železnicí žijí tělem i duší. Jarmila tady nachází přátelství i lásku.V novém zaměstnání je nucena rezignovat na své vzdělání, ale svou práci na železnici si brzy zamiluje. Touží však, vrátit ke své původní práci v reklamě. Osud hlavní hrdinky Jarmily i dalších obyvatel železničářské vesnice v celém příběhu ovlivňuje nejen láska a přátelství, ale i nevěra a žárlivost, která je hnacím motorem dalších událostí Jarmilina života. Sama Ludmila Vaňková byla nucena v sedmdesátých letech opustit z politických důvodů svou práciv nakladatelství a pracovala několik let v železniční stanici Karlštejn. Jak sama píše: "....můj příběh se odehrává na neexistující trati v neexistující stanici mezi zcela smyšlenými postavami a mé domovské stanice se dotýká jen do té míry, jako kterékoli jiné. Přesto by nikdy nevznikl, nebýt jí." Ludmila Vaňková v tomto románu dokázala, že není jen vynikající spisovatelkou a překladatelkou historických románů, ale že dokáže zpracovat stejně dobře i téma současných lidí s jejich touhami, problémy i mnohdy komplikovanými vztahy. Příběh Jarmily je nejen milostným románem, ale i výpovědí o době komunistické diktatury, kdy člověkmohl dělat jen to, co mu bylo dovoleno. Jarmilina kariéra je zničena ve jménu komunistické ideologie,v níž inteligence a schopnosti jsou na žebříčku hodnot mnohem níž, než polické názory. Publikace: Domeček na Vesuvu - Vaňková Ludmila. Román o lásce a naději rozhodnout o svém životě jinak. V době

normalizace vyměnila Jarmila politickou poslušnost v prestižním

zaměstnání za práci u dráhy. Její manželství s výpravčím Vilémem je

jako osud, kterému nelze uniknout. Z velké vášnivé lásky se vyvine

soužití na sopce protichůdných emocí a nepodařených pokusů zkusit

žít spolu jako na začátku. Oba se trápí v manželském trojúhelníku a

se svou vinou a trestem se střetnou při velkém železničním neštěstí

v jejich domovské stanici. Publikace: Domeček na Vesuvu - Vaňková Ludmila. Román o lásce a naději rozhodnout svůj život jinak. Vysokoškolačka Jarmila odešla před politickým kádrováním v době normalizace pracovat na dráhu jako signalistka. Její život zásadně změní výpravčí Vilém. Bezvýhradně ji miluje a získává si její lásku, ožení se s ní, ale v bezdětném manželství podlehne klamu žárlivců, že čím víc ženu zbožňuje, tím víc mu musí patřit.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.