Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů

Knihy osobnosti a fakta

Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů - Luděk Václav Wellner. Dějiny starověkého Egypta patří k nejzajímavějším a nejpřitažlivějším epochám vývoje naší civilizace. Říše bájných faraonů rozkládající se kolem legendárního veletoku Nilu udávala takt dění ve Středomoří bezmála čtyři tisíce let. Již ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
PTOLEMAIOVCI - Z makedo..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů koupíte i tady

Specifikace Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 399 Kč

Dějiny starověkého Egypta patří k nejzajímavějším a nejpřitažlivějším epochám vývoje naší civilizace. Říše bájných faraonů rozkládající se kolem legendárního veletoku Nilu udávala takt dění ve Středom ... a dál?

Produkt Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů

Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů - parametry

Název produktu: Luděk Václav Wellner: PTOLEMAIOVCI - Z makedonských hor na trůn faraonů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 399 Kč
Maximální cena: 648 Kč
Ušetríte až: 249 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů - Luděk Václav Wellner. Dějiny starověkého Egypta patří k nejzajímavějším a nejpřitažlivějším epochám vývoje naší civilizace. Říše bájných faraonů rozkládající se kolem legendárního veletoku Nilu udávala takt dění ve Středomoří bezmála čtyři tisíce let. Již od napoleonských výprav přitahuje bez ustání pozornost historiků a archeologů a dodnes nevydala všechna svá tajemství. Nemalý podíl na dosavadním bádání mají přitom čeští odborníci. K nim se řadí i ing. Luděk Wellner, amatérský historik, jenž se studiu egyptských starožitností náruživě věnuje již třicet let a zdatně sekunduje profesionálním kolegům, jak dokládá mimo jiné touto faktografickou knihou. Zaměřil se v ní na dramatické finále Egypta, které se odehrávalo za vlády dynastie Ptolemaiovců. Systematicky mapuje osudy jejích králů, královen, potomků a příbuzných na základě aktuálních poznatků. Líčí jejich rušné a nevybíravé boje o egyptský trůn, mocenské zvraty, intriky a pády. Sleduje osudy svých hrdinů od rozpadu říše Alexandra Velikého a nástupu Ptolemaia I. k moci až po impozantní zoufalé úsilí Kleopatry o záchranu Egypta před dravým Římem. Jako na filmovém pásu nechává autor defilovat postupně všechny faraony ptolemaiovské krve jednoho za druhým, ušlechtilé charaktery stejně jako padouchy. Plasticky vykresluje spletité poměry uvnitř jejich rodu, vztahy s panovnickými rody sousedních říší tehdejšího Středomoří, politické i vojenské konflikty, dění na královských dvorech i bohatý kulturní ruch ve znamení tzv. helénismu. Text je doplněn tabulkami, portréty, rodokmeny a mapkami, kresbami a množstvím fotografií. Publikace: Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů - Luděk Václav Wellner. Luděk Václav WellnerZ makedonských hor na trůn faraonůEpocha 2011Kniha, čeština, 464 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.