Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu

Knihy osobnosti a fakta

Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Abeceda komunismu + CD - Josef Albrecht;Luděk Navara. V posledních několika málo letech se česká historická obec snad konečně dobírá k otevřené diskusi, jak nahlížet dějiny komunistické diktatury. Jednou z nejzávažnějších otázek je přitom relativně provokativní teze, zda nejsme v zajetí jakéhosi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Abeceda komunismu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu koupíte i tady

Specifikace Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 182 Kč

V posledních několika málo letech se česká historická obec snad konečně dobírá k otevřené diskusi, jak nahlížet dějiny komunistické diktatury. Jednou z nejzávažnějších otázek je přitom relativně provo ... a dál?

Produkt Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu

Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu - parametry

Název produktu: Luděk Navara, Josef Albrecht: Abeceda komunismu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Abeceda komunismu + CD - Josef Albrecht;Luděk Navara. V posledních několika málo letech se česká historická obec snad konečně dobírá k otevřené diskusi, jak nahlížet dějiny komunistické diktatury. Jednou z nejzávažnějších otázek je přitom relativně provokativní teze, zda nejsme v zajetí jakéhosi "totalitně-historického vyprávění", kdy na jedné straně stojí anonymní režim a na straně druhé ovládaná společnost. Jako by se přitom vytrácely konkrétní osudy, motivace, modely jednání... Právě k této otázce se Abeceda komunismu vyjadřuje, když se snaží nahlížet do zcela konkrétních osudů, vnímá kontext i kontinuitu jednání aktérů historických událostí a přitom je dokáže zarámovat do širších historických souvislostí. Dalším velkým vkladem této abecedy je schopnost překročit jednotlivé periody komunistické diktatury, díky čemuž nahlížíme do událostí, fenoménů i osudů jak z konce přelomových let čtyřicátých, tak následujících mrazivých padesátých let i normalizační šedi, a i zde opět v rozdílu let sedmdesátých a samého závěru dodýchávající diktatury. Takový přístup nebývá u podobných prací příliš běžný. Výše zmíněná slova citujeme z úvodu Michala Stehlíka ke knize Abeceda komunismu. Tvoří ji téměř třicet abecedně řazených hesel (například cenzura, disent, exil, internace, útěk); nenajdeme zde však běžné definice, každé heslo je uvozeno skutečným příběhem, jak je autoři během svého několikaletého bádání sesbírali. Součástí hesel jsou i rozhovory, vzpomínky, citované archivní materiály apod. Takto strukturovaný materiál přibližuje tematiku daleko věrněji než pouhé vysvětlení. A právě tato plasticita umožní hlouběji pochopit naši nedávnou minulost. Publikace: Abeceda komunismu + CD - Josef Albrecht;Luděk Navara. HOST - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 240 str. - ISBN: 978-80-7294-340-1 - Kniha Luděk Navara; Josef AlbrechtHOST 2010Kniha, čeština, 240 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.