Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic

Knihy naučná literatura

Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic - Luboš Y. Koláček. Svatý Jan Nepomuk Neumann se stal sice svatým v Americe, ale narodil se v Čechách, a je tedy světcem stejně tak americkým, jako českým. Do Ameriky odešel z milovaného domova, od svých blízkých, aby na vzdáleném kontinentě sloužil ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Svatý Jan Nepomuk Neuma..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic koupíte i tady

Specifikace Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 123 Kč

Svatý Jan Nepomuk Neumann se stal sice svatým v Americe, ale narodil se v Čechách, a je tedy světcem stejně tak americkým, jako českým. Do Ameriky odešel z milovaného domova, od svých blízkých, aby ... a dál?

Produkt Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic

Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic - parametry

Název produktu: Luboš Y. Koláček: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 123 Kč
Maximální cena: 205 Kč
Ušetríte až: 82 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic - Luboš Y. Koláček. Svatý Jan Nepomuk Neumann se stal sice svatým v Americe, ale narodil se v Čechách, a je tedy světcem stejně tak americkým, jako českým. Do Ameriky odešel z milovaného domova, od svých blízkých, aby na vzdáleném kontinentě sloužil Bohu i potřebným lidem. Obětoval jim veškeré své síly jak ve svérázné civilizaci, tak i v nejdivočejších a nejzapadlejších lokalitách Spojených států, vždy připraven cestovat pěšky i desítky kilometrů, aby pokřtil jediné dítě či přinesl útěchu umírajícímu. A to ve své chudobné sutaně a sešlapaných botách, neboť nové kabáty a boty vždy ihned rozdal chudým. Přes vlastní skromné odmítnutí byl nakonec zvolen biskupem filadelfským, leč stále zůstával tím prostým člověkem, který se výrazně zaměřil na výchovu dětí, zakládání ženských řádů. Nezměrným osobním úsilím postavil stovky škol, řadu kostelů a chrámů, přičemž do úmoru sloužil svým farníkům, aby pak vysílen padl na ulici a bezprostředně na to zemřel. Všeobecná úcta ke skromnému biskupu Neumannovi však trvala i po jeho smrti a vedla nakonec americkou biskupskou konferenci k podání žádosti o jeho svatořečení. Byly shledány a oficiálně potvrzeny i některé zázraky, jež Jan Nepomuk Neumann vykonal, takže byl roku 1977 v Římě svatořečen. Publikace: Svatý Jan Nepomuk Neumann - Americký světec z Prachatic - Luboš Y. Koláček. Luboš Y. KoláčekAmerický světec z PrachaticBVD 2011Kniha, čeština, 172 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.